W dzisiejszych czasach gładkie, wydepilowane ciało uznawane jest za uniwersalny kanon piękna. Nic dziwnego, że zabieg ten jest jednym z podstawowych elementów oferty salonów kosmetycznych. W zależności od pory roku należy inaczej dbać o skórę, to samo dotyczy depilacji. Wiosną i latem słońce zachęca nas do pokazania ciała, dlatego też przykładamy większą uwagę do jego wyglądu. Każdy z nas chce pochwalić się zdrową, piękną i zadbaną skórą bez zbędnych włosków.

11Salony kosmetyczne oferują trzy formy depilacji: laserową, woskową oraz pastą cukrową. Depilacja laserowa nie jest wskazana w porze letniej, z powodu bezwzględnego przeciwskazania, jakim jest ekspozycja ciała na słońce. Metodą cieszącą się największym powodzeniem w okresie wiosenno-letnim jest depilacja woskami. Jest to szybka i skuteczna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia, pozostawiająca skórę gładką na kilka tygodni. Są dwa rodzaje wosków: płynne oraz twarde. Wybierając rodzaj wosku musimy uwzględnić rodzaj skóry i włosów klienta. W przypadku użycia podczas zabiegu wosku miękkiego w rolkach, nanosimy wosk na odpowiednio przygotowaną skórę, następnie przy pomocy pasków flizelinowych wyrywamy owłosienie metodą „pod włos”. Procedura wygląda tak samo przy zabiegu z woskiem płynnym w puszce, z tą różnicą, że wosk nakładamy na skórę szpatułką. Drugi rodzaj wosków - wosk twardy - nie wymaga stosowania pasków fizelinowych. Po rozgrzaniu wosku nakładamy go szpatułką na skórę i czekamy, aż zastygnie. Do depilacji większych powierzchni ciała idealny jest wosk płynny, miękki w rolce. Z kolei przy obszarach mniejszych i trudno dostępnych świetnie sprawdzi się wosk miękki, płynny w puszce oraz wosk twardy.

Ostatnią metodą pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja pastą cukrową. Jest to metoda równie skuteczna jak woski, jednak mniej bolesna, ze względu na mniejsze przyleganie pasty do skóry. Jest łagodną techniką i doskonale sprawdzi się w zabiegach przy bardzo wrażliwych skórach.

Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji powinny mieć odpowiednią długość: 

- na kończynach ok. 3 mm

- linia bikini i pachy ok. 5 mm

- twarz ok. 3 mm

Po każdym zabiegu niezależnie od metody depilacji, nakładamy na skórę odpowiedni preparat pielęgnacyjny, aby zminimalizować ewentualne podrażnienie. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać: kąpieli w gorącej, chlorowanej i słonej wodzie, wykonywania peelingu obszarów wydepilowanych oraz ekspozycji na słońce. Trzeba jednak pamiętać, aby przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu wykluczyć wszystkie przeciwskazania tj: cukrzyca, zapalenie żył, żylaki, stany zapalne i ropne skóry, obrzęki i blizny, zaawansowana ciąża, epilepsja, słaba krzepliwość krwi, stany gorączkowe, opryszczka, zbyt krótkie włoski, czy skóra bezpośrednio po opalaniu. 

zespół Beauty Medical SPA

 

Beauty Medical Spa

logoBeauty Medical SPA, to miejsce, które od podstaw powstało z myślą o Tobie jako naszym najbardziej wymagającym kliencie. Jeśli pragniesz zadbać o swoje ciało kompleksowo, w naszym salonie zajmą się Tobą najlepsi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem przy użyciu najnowszej technologii oraz specjalistycznego sprzętu. Oferta salonu obejmuje zabiegi, które zatroszczą się o Twoją twarz, ciało, dłonie oraz stopy. Specjalizujemy się w kosmetyce profesjonalnej twarzy,  makijażu permanentnym, terapii mikroigłowej oraz masażach różnego typu.

Adres: ul. Rydygiera 19, 01-793 Warszawa
Telefon: (22)253-38-46

 

Czytaj więcej


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl