depilacjaDepilacja to celowe usunięcie włosów z różnych obszarów ciała. Pierwszych wzmianek o depilacji można doszukiwać się jeszcze w czasach starożytnych. Jednak milowy krok w tej dziedzinie miał miejsce na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Narodził się tam trend na usuwanie niechcianego owłosienia z nóg, pach czy okolic intymnych. Obecnie, depilacja nikogo nie powinna dziwić. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni stosują depilację na różnych obszarach. Gładkie ciało to symbol dbania o swój estetyczny wygląd i higienę. Metod depilacji jest wiele, można podzielić je na domowe oraz gabinetowe. Do tych pierwszych zaliczamy: maszynki do golenia, kremy, pianki, żele, depilator mechaniczny oraz gotowe plastry z woskiem. Efekty depilacji domowej mogą jednak być niewystarczające i krótkotrwałe. Warto skorzystać więc z profesjonalnych metod takich jak: depilacja woskiem, pastą cukrową czy laserem. Specjalista w gabinecie może dopasować idealną metodę do naszej skóry i rodzaju włosa. Efekty mogą być wtedy zdecydowanie dłuższe i bardziej zadowalające.

 

 

Kuracja w gabinecie:

  • Depilacja woskiem
    Depilacja woskiem jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów depilacji. Wosk nadaje się do depilacji praktycznie każdej części ciała: twarzy, bikini, nóg, pach, pleców czy rąk. Podczas depilacji woskiem usuwane są włoski wraz z cebulkami, przyczynia się to do osłabienia struktury przyszłego owłosienia.
  • Depilacja laserowa
    Światło laserowe działa miejscowo, precyzyjnie niszczy cebulki włosów, które zabarwione są melaniną, a przy tym nie szkodzi pozostałym komórkom skóry. Korzyści płynące z depilacji laserowej to: precyzja w likwidowaniu owłosienia; szybkość- każdy impuls lasera trwa ułamek sekundy, a działa na wiele włosków równocześnie; przewidywalność- u większości osób zauważa się trwałą utratę włosków po około 3-6 sesjach. 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl