Każdy salon kosmetyczny ma obowiązek sterylizacji narzędzi. Można to zlecić innej firmie, jednak, jeśli istnieje taka możliwość, lepiej wyposażyć się we własny autoklaw. Wiele narzędzi wykorzystywanych w salonach kosmetycznych może uszkodzić naskórek, a czasem też głębsze partie skóry. Nawet mała ranka stanowi potencjalną drogę zakażenia drobnoustrojami, wywołującymi poważne nieraz choroby. W temperaturze 100 stopni Celsjusza giną tylko formy wegetatywne bakterii i wirusów. Zwykłe wyparzenie narzędzi nie daje więc gwarancji sterylności. Konieczna jest ich sterylizacja. Odbywa się ona w wyższej temperaturze, co umożliwia również zniszczenie form przetrwalnikowych.

Czytaj więcej...

Przesuszająca się, pozbawiona nawilżenia skóra to problem dermatologiczny, który dotyka wielu z nas. Używamy przypadkowym kremów reklamowanych w telewizji, wybieramy preparaty stojące na półkach drogerii w zasięgu naszego wzroku, wydajemy masę pieniędzy na coś, co – jak się później okazuje – nie zdaje egzaminu. A przecież wystarczy jeden preparat, by dogłębnie nawilżyć naszą skórę na długi czas.

Czytaj więcej...

Za duży, za szeroki, przekrzywiony, z garbem… Kształt nosa bardzo często bywa powodem kompleksów. Dla własnego komfortu psychicznego wielu pacjentów decyduje się pójść pod skalpel. Tym, którzy nie chcą nieodwracalnej ingerencji we własne ciało, chirurgia ma do zaoferowania nowoczesną metodę korekcji nosa – modelowanie za pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest niemal bezbolesny, trwa zaledwie 30 minut i daje natychmiastowy efekt.

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl