Na co dzień, w praktyce zawodowej, stanowię opiekę podologiczną nad osobami z infekcją grzybiczą paznokci dłoni i stóp. Z roku na rok zauważam, iż problem grzybicy zatacza coraz większy krąg ludzi, a jak podają statystyki, grzybica paznokci występuje już u ponad 10% populacji ogółem. Jeszcze do niedawna mówiło się, iż schorzenie to dotyczy głównie ludzi starszych i schorowanych, jednak obecnie zachorowalność na grzybicę skóry i paznokci występuje w każdym wieku, również u dzieci (kandydoza).

Czytaj więcej...

Zabieg polegający na nałożeniu na skórę roztworu chemicznego w celu usunięcia zewnętrznych warstw. Najczęściej peeling stosuje się na twarz. Pomaga w leczeniu trądziku, redukcji zmarszczek, przebarwień, plam starczych. Istnieją trzy podstawowe rodzaje peelingów chemicznych: powierzchowne, średnio głębokie i głębokie.

Czytaj więcej...

Zabieg, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to skuteczna metoda pozbycia się z cery różnego rodzaju przebarwień i innych niedoskonałości. Jednak przede wszystkim stosuje się ją w sytuacji, gdy mamy do czynienia z trądzikiem, ale po wyleczeniu go. Przy większej ilości zabiegów mikrodermabrazja powoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj więcej...

Zabieg polegający na nakłuwaniu skóry urządzeniem zawierającym mikroskopijne igły. Mikronakłuwanie ma na celu stymulowanie produkcji kolagenu, wykorzystuje skłonność skóry do samonaprawiania, generacji nowych komórek skóry. Poprzez nakłucia powstają mikrokanaliki, przez które wnika i szybciej przyswaja się substancja aktywna wykorzystywana podczas zabiegu. Następuje widoczna redukcja zmarszczek, przebarwień i blizn.

Czytaj więcej...

Zabieg mezoterapii bezigłowej polega na użyciu fali elektromagnetycznej w postaci impulsów. Metoda ta, wykorzystuje naturalne właściwości przyciągania i odpychania (jony dodatnie i ujemne). Dzięki czemu zaaplikowana substancja wnika w głąb skóry. Terapia mezoterapii bezigłowej może poprawić wygląd skóry poprzez wprowadzanie aminokwasów, witamin i minerałów pod skórę.

Czytaj więcej...

Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulania, nie uszkadza zdrowych paznokci. Po zabiegu od razu wraca się do codziennych obowiązków i aktywności. Nie potrzeba czasu na regenerację czy gojenie ran. Szybkie efekty: w większości przypadków wystarczą tylko cztery dwunastominutowe zabiegi i grzybica paznokci zostaje usunięta.

Czytaj więcej...

Przeszczep tłuszczu to proces, w którym własny tłuszcz wykorzystujemy do powiększenia piersi, pośladków, wymodelowania twarzy czy poprawy wyglądu dłoni. Może być użyty do redukcji oznak starzenia, czy rekonstrukcji obszarów, w których z biegiem lat następuje zanikanie tkanki tłuszczowej.

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl