Nasze ciało posiada niezwykłe umiejętności regeneracyjne. Jeśli jest zdrowe, działa na tyle sprawnie, że otrzymując sygnały ostrzegawcze, wykonuje niezbędne naprawy. Niestety ze względu na choroby cywilizacyjne i indywidualne schorzenia, to działanie zostało zaburzone. W codziennej pracy kosmetycznej widzimy tego efekty: więcej skór trądzikowych, wrażliwych, atopowych, naczynkowych. Tę nierówną walkę możemy wygrać tylko, jeśli użyjemy najskuteczniejszej broni:  kosmetyków o aktywnych i gruntownie przebadanych składnikach, które będą dobrze tolerowane przez skórę.

Czytaj więcej...

balsamGdy nadchodzi zima i mróz, wargi często stają się spierzchnięte. Dzieje się tak dlatego, że skóra na ustach pozbawiona jest gruczołów łojowych, co sprawia, że brakuje jej ochrony lipidowej i gdy bezwiednie oblizujesz wargi na wietrze, niska temperatura przyczynia się do wysuszenia i pierzchnięcia ust.

Czytaj więcej...

prawdaKażdego dnia jesteśmy bombardowani reklamami w których piękne kobiety zachwalają niesamowite rezultaty najnowszych produktów do pielęgnacji skóry. Widząc slogany takie jak „98% osób zauważa poprawę!” oraz niezwykłe zdjęcia „przed” i „po” – dlaczego miałabyś nie mieć ochoty ich użyć? Te produkty zdobywają twoją uwagę i podczas kolejnej wizyty w drogerii to właśnie one trafią do twojego koszyka – aby je wypróbować...

Czytaj więcej...

mrózNadchodzą zimowe dni, z szaf wyjmujemy czapki, szale i rękawiczki. Narty lub sanki gotowe są już do użycia. Nie możemy jednak zapominać o Naszej skórze. Większość z Nas właśnie zimą doświadcza przesuszonej, odwodnionej skóry. Po spędzeniu czasu na mrozie uwielbiamy długie, gorące kąpiele. Niestety podczas nich pieczenie, świąd skóry nasila się jeszcze bardziej...

Czytaj więcej...

ochronaNie jest tajemnicą, że regularne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia raka skóry, ale również pomaga utrzymać skórę gładszą, zdrowszą i młodziej wyglądającą. Jednak najczęstszym i największym nieporozumieniem dotyczącym ochrony słonecznej jest kwestia stosowania jej poza sezonem letnim...

Czytaj więcej...

epionceProdukty Epionce zawierają delikatną, roślinną formułę, która sprzyja rozwiązywaniu różnych problemów skórnych. Zmień swoje przyzwyczajenia dotyczące codziennej pielęgnacji i przerzuć się na kosmetyki Epionce.  Poznaj kilka cennych wskazówek na dobry początek Twojej przygody z marką Epionce. 

Czytaj więcej...

zasady czystej skóryZłe nawyki dotyczące pielęgnacji twarzy mogą psuć efekt jaki powinna ona przynieść. Jeśli zauważysz, że i Ty popełniasz któryś z błędów znajdujący się w jednej z wymienionych kategorii, sprawdź jak temu zapobiec.

Czytaj więcej...

UVKażdego dnia jesteśmy atakowani przez szkodliwe czynniki zewnętrzne. Oddziałują one na naszą skórę, ale także na ogólne samopoczucie. Szybki tryb życia, brak czasu na sen i nieodpowiednie żywienie również decydują o tym jak szybko nasza skóra zacznie się starzeć. Co robić by jak najdłużej cieszyć się młodą skórą?

Czytaj więcej...

anti-agingWydaje Ci się, że skoro masz 20 lub 30 lat nie musisz stosować ochrony przeciwstarzeniowej? Nic bardziej mylnego!  Nigdy nie jest za wcześnie, aby włączyć do swojej codziennej pielęgnacji produkty anti-aging. Stosowanie już teraz tego rodzaju produktów może pomóc w zapobieganiu widocznym oznakom starzenia i poprawić ogólny stan zdrowia skóry. 

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl