Kosmetyki mineralne już od dłuższego czasu są obecne na rynku. Trend na naturalne i bezpieczne wykorzystywanie minerałów w produktach do makijażu opanował już praktycznie cały świat. Dzięki swoim właściwościom osiągnęły sukces, okazując się w szczególności idealne dla cery problemowej. Co im zawdzięczamy, czym różnią się od innych kosmetyków? Między innymi tym, że nie ograniczają naszej skórze dostępu do tlenu, nie przesuszają jej oraz nie powodują podrażnień. Mogą być używane przez osoby z każdym rodzajem cery: tłustej, suchej czy problematycznej. Zapewniają idealne pokrycie, maskują niedoskonałości, przyśpieszają leczenie wyprysków.

 

Jakie składniki, musi posiadać kosmetyk by był tym "mineralnym"?

 

TLENKI ŻELAZAmin

- Główny składnik nadający kolor w makijażu mineralnym 

- Stosowany zamiast barwników 

- Zapewnia czysty pigment dla uzyskania intensywnego efektu kolorystycznego

 

TLENOCHLOREK BIZMUTU

- Składnik sprawiający, że preparat mineralny „sprawia wrażenie kremu”

- Działa przeciwzapalnie i absorbuje tłuszcz 

- Minerał odbijający światło, który przyczynia się do uzyskania efektu młodziej wyglądającej i promiennej skóry 

- Zbyt dużo tego minerału w składzie kosmetyku może nadać skórze wygląd mima lub kredową biel

 

MIKA

- Składnik stosowany w celu uzyskania równowagi między kolorami i innymi minerałami 

- Sprawia, że preparat sprawia wrażenie stapiania się ze skórą i rozpływania na jej powierzchni 

- Jest pobudzany przez ciepło skóry lub mgiełki wodne 

- Zbyt dużo tego minerału w składzie preparatu spowoduje, że skóra będzie się nadmiernie błyszczeć

 

PIGMENT DWUTLENKU TYTANU

- Składnik wykorzystywany do nadania produktowi nieprzejrzystego wyglądu, bez niego niemożliwe jest uzyskanie makijażu kamuflującego 

- Znany z tego, że ogranicza ilość ciepła docierającego do skóry

 

MIKRONIZOWANY DWUTLENEK TYTANU

- W 1992 roku ten składnik uzyskał status leku OTC (sprzedawanego bez recepty), a jego głównym zastosowaniem jest ochrona przed słońcem 

- Wykazuje działanie przeciwbakteryjne po ekspozycji na promieniowanie UV

 

MIKRONIZOWANY TLENEK CYNKU

- W 1995 roku uzyskał status leku OTC, którego głównym zadaniem jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym 

- Posiada kategorię 1 FDA jako substancja łagodząca podrażnienia skóry

 

W jaki sposób minerały zapewniają ochronę przed słońcem?bilard

Poprzez analogię do kuli bilardowej można w prosty wizualny sposób przedstawić sposób, w jaki działa mineralna ochrona przed słońcem. Należy wyobrazić sobie stół bilardowy wypełniony kulami. Następnie należy wejść na drabinę i spojrzeć na ten stół z góry. Z tej wysokości wyraźnie widać turkusowy filc pomiędzy kulami bilardowymi. Gdyby kule były cząsteczkami chroniącymi skórę, a turkusowy filc odzwierciedlał skórę, wówczas dochodziłoby do pewnego stopnia ekspozycji na słońce. Jest to  typowa struktura tradycyjnych, kremowych kremów ochronnych przed słońcem.  Jeżeli natomiast na stole położy się warstwy cząsteczek o różnych rozmiarach  i strukturze (czyli piłki tenisowe, piłki  do golfa i kulki łożyskowe), uzyska się dokładniejszą i właściwą ochronę skóry. Stanowi to jeden z wielu powodów, dla których pudry mineralne są tak silnymi preparatami chroniącymi przed słońcem.

 

Korzyści z produktów Colorescience 

Podstawowym celem Colorescience jest poprawa wyglądu i ochrona skóry, którą można uzyskać stosując korzystne dla skóry kosmetyki. Colorescience tworzy produkty kosmetyczne oparte na minerałach, które wydobywają piękno skóry i jednocześnie odpowiadają na jej potrzeby w stale zmieniających się warunkach środowiska. Produkty te stanowią ucieleśnienie mody i funkcjonalności, co pozwala na osiągnięcie natychmiastowych i długotrwałych efektów. Firma Colorescience patrzy w przyszłość, stale poszukując innowacyjnych pomysłów nadążających za współczesnymi trendami, lecz także zwraca się ku przeszłości, skąd pochodząugruntowane i wiarygodne referencje dotyczące uzyskiwanych efektów. Wszystko to ma na celu stworzenie skutecznych, ekscytujących i innowacyjnych produktów kosmetycznych. 

Nadeszła teraz Twoja kolej, aby doświadczyć korzyści wynikających z zatarcia granicy między Kolorem a Nauką!

 

Produkty Coloresciencecs

Colorescience posiada szeroki zestaw produktów koloryzujących, odpowiednich dla różnych odcieni i typów  skóry, jak również dla różnorodnych problemów skórnych. Rzadkie i poszukiwane składniki w połączeniu z zaawansowanym technologicznie procesem ich przetwarzania  pozwoliły na stworzenie najsilniej odbijających światło produktów o najwyższej jakości spośród dostępnych obecnie na rynku. Składniki zawarte w każdym z produktów Colorescience działają korzystnie na skórę, a ich procentowa zawartość w preparatach zapewnia pełne wykorzystanie tych zalet. 

 

Colorescience to makijaż, który może więcej...  

Sypkie pigmenty mineralne są całkowicie naturalne i nie zawierają żadnych dodatków. Nie posiadają żadnej substancji należącej do „Siedmiu Śmiertelnych Grzechów Dla Skóry”, takich jak talk, substancje zapachowe, oleje mineralne, podrażniające konserwanty, wysuszające alkohole, emulgatory i barwniki. Preparaty Colorescience zostały opracowane bez użycia tradycyjnych składników, które mogą wykazywać działanie drażniące lub komedogenne. Nasze bazy pod podkład zawierają substancje przeciwdrobnoustrojowe i przeciwutleniające, które działając na powierzchni skóry korygują widoczne zmiany, zabarwienia skóry, poprawiając jednocześnie jej wygląd. 

 

Warto przeczytać



Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl