Mikrodermabrazja – to trudne słowo coraz częściej pojawia się na listach usług wykonywanych przez gabinety kosmetyczne i kliniki odnowy biologicznej. Zabieg ten, po raz pierwszy zastosowany został nie tak dawno – bo zaledwie 30 lat temu – w połowie lat 80 XX wieku. Początkowo jednak, stosowana była jedynie przez wyspecjalizowanych lekarzy dermatologów. Dopiero dosyć niedawno zawitała do gabinetów kosmetycznych. Dziś jest coraz powszechniej stosowana, choć nadal wiele osób nie wie co kryje się za tą tajemniczą nazwą. Spróbujmy więc nieco przybliżyć tajniki tego rodzaju zabiegu.
Co to jest?
Mikrodermabrazja jest minimalnie inwazyjną techniką odmładzania, stosowaną w celu poprawy tekstury i wyglądu skóry.
Na czym polega zabieg?
Podczas zabiegu mikrodermabrazji na twarz oddziałuje strumień drobnych mikrocząstek, które wypuszczane są na skórę ze specjalnego aparatu. Ruch tych kryształów pod ciśnieniem działa na zewnętrzną warstwę skóry i układ krążenia nadając skórze blask. Gdy zewnętrzna warstwa skóry jest usunięta, następuje pełna jej regeneracja. Zwiększa się produkcja nowych komórek w celu odnowienia naskórka. Zabieg ten jest skierowany do wszystkich rodzajów skóry.
W czym pomaga?
Mikrodermabrazja odświeża i poprawia teksturę skóry, zmniejsza zmarszczki, bruzdy i blizny potrądzikowe. Pomaga również w walce z rozstępami, a także redukuje przebarwienia. Skóra po zabiegu może przez jakiś czas pozostać zaczerwieniona, w zależności od głębokości przeprowadzonej mikrodermabrazji.
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabieg nie jest przeznaczony dla osób, które przechodzą aktywne zakażenia skóry, nowotwór skóry, mają rany na skórze, choroby ropne, aktywnie trwający trądzik różowaty.
Warto przeczytać
- Mikrodermabrazja - sposób na piękną skórę!
- Mikrodermabrazja diamentowa
- Zabieg mikrodermabrazji kryształowej
- Mikrodermabrazja diamentowa - nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka