mikrodermabrazjaZabieg mikrodermabrazji pojawił się w USA ponad 20 lat temu, jednak nie od razu został przyjęty z entuzjazmem. Pojawiło się szerokie grono sceptyków wprowadzenia nowej metody. Obawiano się, tylko chwilowego zainteresowania, mody, która mija... Problemem była też stosunkowo wysoka cena. Ponad dwie dekady później, urządzenie do mikrodermabrazji stało się podstawą gabinetów estetycznych. Swój sukces zawdzięcza skuteczności w terapiach odmładzających i odżywiających. Wpływa na stymulację kolagenu, skóra odzyskuje blask, a co najważniejsze jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry. Dzisiejsze systemy mikrodermabrazji różnią się technologicznie od tych z przeszłości. Jedno jest pewne, skuteczność i zadowolenie z zabiegu gwarantowane!

Isabelle DiCostanzo, licencjonowana kosmetolog, która pracuje z chirurgiem plastycznym Rodgerem W. Pielet, MD, w Chicago, uważa, że najlepszymi osobami do zabiegu mikrodermabrazji są  ludzie, którzy pragną skóry gładkiej, o wyrównanym kolorycie. Chcą zabiegu szybkiego bez nadmiernego złuszczania. Wskazaniem do mikrodermabrazji są zatkane pory, matowa, sucha skóra - zauważa - Tekstura i odcień poprawiają się, a to jest to, czego każdy szuka- skóra pełna blasku.

DiCostanzo oferuje dwa rodzaje mikrodermabrazji, w zależności od potrzeb klienta. Twierdzi również, że mikrodermabrazja, to zabieg odpowiedni dla wszystkich. Pomaga poprawić większość niedoskonałości pojawiających się na skórze. Zaznacza jednak, że jeden zabieg nie przyniesie cudu - mówi - Potrzeba kilka sesji i odpowiedniego dbania o skórę podczas kuracji domowej. W ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy, widoczne są już prawdziwe, zadowalające efekty - wyraźna korekta skóry i całkowite odżywienie.

mikrodermabrazjaWedług Marca Edward Winer, właściciela 'Marc Edward Skincare' w Hollywood. System hydrodermabrazji, czyli zabiegu "na mokro" - oferuje łagodniejsze złuszczanie niż systemy suche, podczas zabiegu wykorzystuje się serum, stosowane przed złuszczeniem skóry końcówką diamentową. Skóra jest wilgotna, dzięki temu następuje ukojenie i większy komfort, a ludzie wydają się mieć mniejsze zaczerwienienie po zabiegu - podkreśla.

DiCostanzo stwierdza, że system hydrodermabrazji pomaga spulchnić skórę, gdyż jest stosowany w połączeniu z nawadniającym serum. Dla pacjentów, którzy szukają ogólnego odmłodzenie skóry, często łączę mikrodermabrazję z maską lub łagodnym żelem z kwasem mlekowym, stosowanym po zabiegu. - mówi.

Walka z przebarwieniami
 
Zabieg złuszczający mikrodermabrazji pomaga zmniejszyć przebarwienia, jednak potrzeba do tego pomocy poprzez inne metody, tak by osiągnąć optymalne rezultaty. Lubię łączyć mikrodermabrazję z lekkim peelingiem, zwłaszcza, jeśli nie ma dużo pigmentu, który należy poprawić - mówi DiCostanzo - Czasami konieczne jest użycie hydrochinonu aby zwalczyć nadmierną pigmentację.  

Mikrodermabrazja może pomóc zmniejszyć wygląd blizn potrądzikowych, poprzez stymulację produkcji kolagenu. Wygładza szorstkie krawędzie głębokich blizn. Uważam, że mikrodermabrazja krystaliczna jest bardziej skuteczna w leczeniu blizn potrądzikowych niż "mokre" systemy - mówi Winer- Ale to wymaga wielu sesji z pacjentem, od zabiegu raz w tygodniu do jednego w miesiącu.
Specjaliści do każdego przypadku podchodzą indywidualnie. Również do specjalisty należy decyzja, co do tego, jaki zabieg należy zastosować. DiCostanzo nie wykonuje mikrodermabrazji u pacjentów z aktywnym trądzikiem lub u osób z bardzo cienką skórą, zaś Dr Winer u pacjentów z aktywnym trądzikiem wykorzystuje terapię ultradźwiękową lub hydrabrazję. Ważny jest więc odpowiedni wywiad i konsultacja ze swoim specjalistą.

 
źródło: MedEsthetics Magazine

 

Warto przeczytać


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl