Jak wiemy większość zabiegów kosmetycznych działa powierzchownie na naszą skórę - a więc daje nam tylko chwilowy efekt. Co więc zrobić by na dłużej ujędrnić naszą skórę, uelastycznić ją, dostarczyć jej substancji odżywczych, których potrzebuje, wygładzić powstałe już zmarszczki?

Za jeden z innowacyjnych zabiegów na rynku kosmetologicznym i medycyny estetycznej uważam i osobiście polecam zabieg mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej.

mikronakluciaFrakcjonowanie skóry oznacza jej „dziurawienie”. Do tej metody wykorzystuje się specjalne urządzenia.  Są to urządzenia elektryczne, na które nakładana jest specjalna końcówka z 9, 12 lub 36 mikroigłami, te ostatnie używane są najczęściej do zabiegów na ciało. Końcówka z igłami ze stali chirurgicznej przebija się poprzez naskórek w głąb naszej skóry a głębokość 0,2-2,5mm - ta głębokość zależna jest od obszaru skóry, na którym pracujemy bowiem skóra będzie mieć inną głębokość w okolicy oka, a inną na policzkach. Dzięki tego typu urządzeniom igły wbijają się i wychodzą ze skóry pionowo, a więc nie szarpią i nie rozrywają jej - jak to się dzieje w przypadku innych narzędzi stosowanych na rynku.

Jaki jest cel działania mezoterapii mikroigłowej?

W zabiegu tym mamy do czynienia z kilkutorowym działaniem. Po pierwsze, dzięki frakcjonowaniu skóry wywołujemy stan zapalny, który to pobudza w skórze jej procesy regeneracyjne. Dzięki temu pobudzone zostają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych- a więc zwiększamy jędrność i elastyczność naszej skóry.

Oprócz tego wzrasta nam liczba tzw. GAG-ów i produkcji kwasu hialuronowego - a więc poprzez zwiększenia nawilżenia naszej skóry, spłycamy większe zmarszczki, a mniejsze ulegają redukcji, cera też nabiera młodzieńczego wyglądu.

No i ostatni tor działania, jakim są substancje wprowadzane pod skórę. Może to być jedna substancja (często jest nią kwas hialuronowy) lub koktajl różnego rodzaju substancji dobranych do potrzeb skóry. Koktajle takie są w gotowych do użytku ampułkach lub zostają sporządzone bezpośrednio przed zabiegiem w zależności od potrzeb skóry. Osobiście pracuję na preparatach z peptydami biomimetycznymi, które uważam za hit inżynierii genetycznej i dają w trakcie zabiegów rewelacyjne efekty.

Na co należy zwrócić uwagę podczas zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że jest to zabieg z wydzieleniem osocza, a więc muszą być tu zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny. Wszystko użyte podczas zabiegu powinno być jednorazowego użytku (końcówka, igła pobraniowa i strzykawka (te dodatkowo powinny trafić do pojemnika na odpady medyczne) rękawiczki,ewentualna maska pozabiegowa), skóra jak przed każdą iniekcją powinna być zdezynfekowana.

Przed zabiegiem powinien być z nami przeprowadzony wywiad, który wykluczy wszelkiego rodzaju przeciwwskazania do zabiegu, poinformuje nas o zaleceniach pozabiegowych, a także poinformuje nas o możliwych działaniach niepożądanych (rumień, obrzęk, dyskomfort podczas zabiegu, siniaki). Zabieg powinna wykonywać odpowiednio przeszkolona osoba, która może nam przedstawić certyfikat uprawniający ją do wykonania tego typu zabiegu.

Jak często i w jakim wieku należy wykonywać zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg ten profilaktycznie można wykonywać już po 25 roku życia raz na pół roku. W celu pozbycia się konkretnych problemów (przebarwienia, utrata jędrności, zmarszczki,blizny czy rozstępy) wykonujemy go w seriach 6-8 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni (jednak dobór odstępów czasowych to kwestie indywidualnego podejścia do problemu).

Bardzo często wykorzystuje w przypadku tej terapii także tzw. zabiegi łączone. Połączenie mezoterapii mikroigłowej z pelingami medycznymi lub falą radiową. Są to jednak złożone kuracje uwzględniające oprócz problemu skóry, wiek, intensywność zmian oraz indywidualne cechy pacjenta.

 

 

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa: www.instytutluisa.pl

 

  

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl