bliznaBlizny to ślady na skórze, które mogą być wynikiem wypadku, choroby, zabiegu czy operacji. Nie każde rany leczą się w oczekiwany przez nas sposób, zostawiając po sobie ślady, jakim są blizny. Istnieje kilka rodzajów blizn. Keloidowe to czerwone blizny, które często powiększają się poza miejsce urazu. Najpopularniejszym dla nich obszarem jest klatka piersiowa i ramiona. Są one także częściej spotykane u osób młodych lub z ciemną karnacją.  Innym rodzajem są blizny zanikowe, które polegają na powstaniu zagłębień w skórze - zaników. Najczęściej występują na plecach i twarzy. Mogą być skutkiem trądziku lub ospy. 
W zależności od rodzaju blizny, miejsca ich występowania oraz indywidualnych potrzeb istnieją różne sposoby ich leczenia. Zabiegi pomagają w polepszeniu wyglądu blizny, wpływają na zmianę kształtu, rozmiaru czy koloru. Oprócz poprawy estetycznej wyglądu zabiegi te, mogą również przywrócić utraconą pewność siebie oraz zwiększyć poczucie własnej wartości.

 

 

Kuracja w gabinecie:

  • Peeling Refresh Epionce
   Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu cery, a zwłaszcza dla cery wrażliwej. Zawarte w peelingu składniki aktywne przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry, zwiększając odnowę komórek. Następuje również zwiększenie elastyczności oraz nawilżenia. Zabieg zmniejsza pory i widoczność blizn, redukuje stany zapalne.
  • Zabieg mikrodermabrazji kryształowej
   To minimalnie inwazyjna technika. Stosowana jest w celu odmłodzenia skóry, redukcji przebarwień i blizn. Podczas zabiegu mikrodermabrazji na twarz oddziałuje strumień drobnych mikrocząstek, które wypuszczane są na skórę ze specjalnego aparatu. Ruch tych kryształów pod ciśnieniem działa na zewnętrzną warstwę skóry i układ krążenia nadając skórze blask. Gdy zewnętrzna warstwa skóry jest usunięta, następuje pełna jej regeneracja.
  • Zabieg wygładzający blizny Dermafrac
   Dermafrac jest zaawansowaną techniką w dziedzinie nakłuwania skóry połączonej z jednoczesną infuzją preparatu. Pozwala skutecznie wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry. Równocześnie z nakłuwaniem aplikowany jest więc specjalny koktajl. Zabieg Dermafrac przeprowadzony jest w sposób prawie bezbolesny i bezkrwawy. Możliwe jest to, poprzez kontrolę głębokości wnikania i siły nacisku na skórę.
  • Zabieg MicroPen
   Zabieg wykonywany jest poprzez mikronakłucia skóry za pomocą jednorazowej końcówki MicroPena, która posiada 12 mikroskopijnych igieł. Dzięki wytworzonym delikatnym nakłuciom, preparat, jaki stosuje się podczas zabiegu, wnika w głąb skóry i przynosi lepsze efekty.
 

Kuracja domowa:

Silny krem barierowy EpionceLytic Tx Epionce Lite Lytic Tx Epionce

 

Produkty polecane na blizny:


Odżywczy krem do ciała

Skóra to największy narząd naszego ciała chroniący przed czynnikami środowiskowymi. Odpowiada za przekazywanie informacji ze środowiska zewnętrznego do naszego organizmu. Stawiając na pierwszym miejscu pielęgnację twarzy, łatwo zapomnieć o skórze ramion, nóg i tułowia.
Lytic Tx Epionce

Lytic TxKrem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry normalnej i problemowej. Posiada zaawansowane składniki, które powodują odnowienie oraz eliminują martwe komórki. Krem ten, idealnie nadaje się do zminimalizowania drobnych zmarszczek, przebarwień i blizn. Łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne.

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl