Co prawda kult młodości powoli przemija, jednak nie ma się co oszukiwać – każdy chciałby jak najdłużej wyglądać młodo. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale coraz częściej także mężczyzn. Nie da się całkowicie zatrzymać starzenia się skóry, ale można ten proces maksymalnie spowolnić. Nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy!

 

Nie tylko kosmetyki, czyli co wspomaga młody wygląd skóry?

Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w obiecywaniu promiennego wyglądu skóry przez długie lata po stosowaniu linii ich kosmetyków. Niektóre zawierają nawet kwas hialuronowy, który jest postrzegany jako eliksir młodości. To prawda, warto sięgać po kosmetyki i jeszcze do tego wrócimy, ale równie istotny jest tryb życia i zdrowe nawyki.

Chcesz, by twoja skóra wyglądała młodo nawet po pięćdziesiątce? Pij wodę! Niedobory wody w organizmie uwidaczniają się w pierwszej kolejności na skórze, włosach i paznokciach. Odwodniona skóra staje się szorstka, matowa i skłonna do zmarszczek. Wystarczy regularnie pić dwa litry wody dziennie przez dwa tygodnie, by zauważyć pierwsze zmiany na twarzy.

Jedz owoce i warzywa, pełnoziarniste kasze, ryże, makarony, pieczywo. Zrezygnuj z tłustego mięsa, słodyczy, chipsów, kawy i czarnej herbaty. Odstaw alkohol i nikotynę.

Zadbaj o codzienną porcję ruchu na świeżym powietrzu. Nic nie wpływa na skórę lepiej niż jej regularne natlenianie. Spaceruj, biegaj, jeździj na rowerze, uprawiaj inne sporty plenerowe. Zapomnij o kanapowym trybie życia.

Naucz się robić masaż twarzy lub zafunduj sobie raz na jakiś czas taki zabieg. Mięśnie twarzy też potrzebują odpowiedniego wsparcia. Jeśli je zaniedbasz, szybko zauważysz opadające kąciki ust. Z tego samego powodu warto nauczyć się odpowiednio nakładać krem na twarz. Zawsze wsmarowuj go z dołu do góry – nigdy odwrotnie.

Jakie kosmetyki odmładzają skórę?

Nie da się wskazać konkretnego kosmetyku, który sprawi, że skóra będzie wyglądała młodo, świeżo i promiennie bez względu na wiek. I to nie dlatego, że takowego nie ma, ale dlatego, że każdy typ cery ma inne potrzeby i nie można uogólniać.

Na pewno na półce z kosmetykami powinny się znaleźć produkty przeznaczone do złuszczania martwego naskórka i łagodnego oczyszczania. Kosmetyki z alkoholem można stosować tylko sporadycznie. Na co dzień lepiej sięgnąć po lekkie emulsje, żele i pianki do twarzy, które oczyszczają skórę, ale nie napinają jej i nie wysuszają nadmiernie.

Peeling przyda się skórze w każdym wieku, ale nie powinno się go stosować zbyt często. Wystarczy raz w tygodniu. Na skórę wrażliwą i naczynkową najlepszy będzie peeling enzymatyczny.

Nawilżanie to obowiązek. Trzeba to robić niezależnie od wieku i rodzaju cery. Potrzebuje tego zarówno skóra sucha, jak i tłusta. Suchą można dodatkowo natłuszczać kremami lub olejkami.

Kremy przeciwzmarszczkowe nie są przeznaczone do młodej cery, ale już po trzydziestce śmiało można po nie sięgnąć. Wspierają spowolnienie procesów starzenia i regenerację skóry, a zawarty w nich kolagen i kwas hialuronowy odbudowują uszkodzone struktury. Jeśli na twarzy znajdują się pierwsze zmarszczki mimiczne, jest duża szansa, że dobrze dobrany krem przeciwzmarszczkowy sobie z nimi poradzi.

Osobną uwagę warto poświęcić skórze pod oczami. Regularne nawilżanie zapobiegnie powstawaniu tzw. worków, które – nie ma co ukrywać – dodają lat nawet wówczas, gdy skóra wydaje się młoda.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl