Na piękne włosy – zapotrzebowanie kobiet jest stałe i niezmienne. Fryzura jest bowiem najważniejszym elementem naszej urody. Co więc zrobić, gdy po rannym jej układaniu na naszej szczotce zostaje coraz więcej kosmyków? Jest to nieprzyjemna rzeczywistość, z którą prędzej czy później zmierzyć się będzie musiała każda z nas. Trzeba wtedy porządnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego suplementu.

 

 

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy jakie substancje zawierać powinien najwyższej jakości suplement na piękne włosy. Cynk, witaminy B1, B6, B12, selen oraz ekstrakt z bambusa – są zestawem kompatybilnych, dobrze dobranych do siebie substancji, które wspomagają najważniejszy z nich, biotynę. Ta ostatnia wspiera zaś produkcję keratyny – podstawowego budulca ludzkiego włosa. Jaki więc suplement wybrać? Po odpowiedź na to pytanie zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

 

Diagnoza przyczyn wypadających włosów

Wypadające włosy do niedawna były jedynie męską cechą. Zdążyłyśmy się już przyzwyczaić do wysokich czół i zakoli naszych mężów i narzeczonych. Niestety niezdrowa dieta i szybki, często wieczorowo-nocny tryb życia wywierają swoje piętno także na płci pięknej. W rezultacie nasze włosy ulegają wyraźnemu osłabieniu. Zdiagnozowanie przyczyny wypadających włosów do niedawna miało olbrzymie znaczenie. Wizyta u trychologa precyzowała jakich minerałów brak naszym włosom, a co za tym idzie, które należy uzupełnić.

 

Przeciętne suplementy na piękne włosy – jak powstają i czemu nie działają?

Niestety wiele firm z branży medycznej komponując swoje suplementy na wypadające włosy, kieruje się tak zwaną metodą „śnieżnej kuli”. Ta zaś sprowadza się do nasycenia medykamentu wieloma substancjami z nadzieją, że jeden z nich „wstrzeli się” w konkretne zapotrzebowanie naszego organizmu.

 

W teorii mają one trafić w daną przyczynę. W praktyce jednak dzieje się to bardzo rzadko, gdyż zapotrzebowanie włosów na substancje jest zbyt różnorodne. Gorszym wariantem jest wzajemne wykluczanie się źle dopasowanych do siebie związków oraz idące za tym całkowite zniwelowanie przyswajalności suplementu.

 

Jak komponuje się najwyższej jakości suplementy na piękne włosy?

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na najwyższej jakości suplement diety, który składa się z jednego pewniaka oraz wspomagających jego działanie substancji pomocniczych. Dobrym tego przykładem jest Biotyna 10 z naturalnym krzemem 100 tabletek.

 

Suplement ten składa się bowiem z biotyny, która to konieczna jest do wytworzenia w organizmie keratyny – głównego budulca włosa. Idealnym dopełnieniem biotyny są witaminy z grupy B, które wspierają jej działanie. Ujmując to w prostsze słowa – biotyna jest substancją niezbędną do zaistnienia procesu odżywiania włosów.

 

Biotyna na piękne włosy – jak dokładnie działa?

Słowo biotyna pochodzi od greckiego bios – życie. Jest to bowiem substancja, która w widoczny sposób wspomaga procesy życiowe ludzkiego organizmu. Odpowiada ona za jego odżywienie oraz przemianę materii. Jest czynnikiem niezbędnym do metabolizmu białek i węglowodanów.

 

Na nasze włosy przekłada się to tak, że pozwala ona na poprawne odżywienie mieszków i wyrastających z nich łodyg. Dodatkowo biotyna stymuluje organizm do wytwarzania glukozy, która to z kolei jest głównym źródłem energii. Odpowiada ona także za odpływ potu i łoju z gruczołów. Jeśli więc mamy problem z przetłuszczającymi się włosami lub cerą twarzy, to problemem może być właśnie niedobór biotyny.

 

Jakie substancje są kompatybilne z biotyną?

Oprócz samej biotyny, najlepszej jakości suplement na piękne włosy zawierać powinien także substancje wspierające oraz przedłużające jej działanie. Są to przede wszystkim witaminy z grupy B, takie, jak: B1, B6, B12. Odpowiadają one za znaczne zwiększenie przyswajalności biotyny. Warto podkreślić tu również rolę cynku, który wspiera ją w stymulowaniu organizmu do samodzielnego wytwarzania keratyny – głównego budulca włosów. Z powyższymi dobrze współgra także selen oraz ekstrakt z bambusa.

 

Podsumowanie

W świetle powyższych argumentów widzimy więc jasno, jak ważny jest skład danego suplementu na piękne włosy. To bezpośrednio od niego zależy bowiem nasze piękno. Dobrze więc stawiać na pewne marki jak choćby TwójCelTo. Zaproponują nam one sprawdzone i docenione suplementy.

 

Artykuł sposnorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl