Czy wiesz, do czego służy frezarka i na czym polega jej działanie? Czym są frezy i w jaki sposób je dobrać? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, znajdziesz w naszym poradniku.

 

Frezarka – najważniejsze informacje na początek

Na początek musimy odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest frezarka? Otóż frezarka to nic innego jak dość niewielkie i zarazem bardzo praktyczne urządzenie, które przydaje się przy wykonywaniu manicure’u w domu czy salonie kosmetycznym oraz opracowywaniu skórek. Pod tym względem frezarkę można uznać za bardzo uniwersalny sprzęt, który przydaje się w różnych okolicznościach. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonywać manicure hybrydowy, żelowy czy akrylowy, frezarka do paznokci będzie dla ciebie po prostu niezbędna. Oczywiście do wykorzystania możliwości, jakie oferuje frezarka, potrzebne są frezy.

Frezy do frezarki

W sieci i w sklepach stacjonarnych znajdziesz wiele frezów, które różnią się między sobą szeregiem parametrów i właściwości, np. materiałem, kształtem czy poziomem twardości. Dlatego też przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu konkretnych frezów koniecznie zastanów się, do czego zamierzasz je używać. W kwestii doboru frezów każdy z nich jest również oznaczony kolorem, który odnosi się do poziomu gradacji. Najmniejsza gradacja to kolor żółty, następnie pojawiają się kolory: czerwony, niebieski, zielony czy czarny. Musisz też wiedzieć, że niektóre frezy mogą być oznaczane dwoma kolorami – w ten sposób określa się gradację pośrednią.

Na tym nie kończą się zagadnienia ważne dla kobiet zainteresowanych wyborem i kupnem najlepszych frezów. Jak już wspomnieliśmy, tego rodzaju elementy różnią się między sobą materiałem wykonania, co z kolei determinuje ich późniejsze wykorzystanie. W sklepach znajdziesz m.in. frezy do zrogowaceń, frezy do skórek, frezy do sztucznych paznokci czy zwykłe polerki. Do wykonania frezów wykorzystuje się najczęściej takie materiały jak kamienie, ceramikę, gumę czy filc. Dostępne są nawet frezy diamentowe. Z materiałem frezu ściśle związana jest jego twardość, która jednocześnie jest bardzo blisko skorelowana z trwałością. Wobec tych wszystkich w pełni obiektywnych czynników nie możesz zapomnieć o swoich osobistych, subiektywnych odczuciach. Sprzęt, który w oczach twojej koleżanki wydaje się być wprost idealnym, wcale nie musi przypasować także tobie.

Nie ulega wątpliwości, że szeroki wybór frezów będzie bardzo pomocny zarówno w wykonywaniu manicure w swoim domu, jak i przy komercyjnym manicure. Jeśli wybierzesz frezy znanych i rozpoznawalnych marek, możesz mieć pewność że posłużą ci przez dłuższy czas i w jeszcze większej mierze ułatwią pracę. Nie czekaj dłużej i już teraz sprawdź aktualną ofertę frezów, by dobrać te, których najbardziej potrzebujesz!

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl