Cienie do powiek to jeden z najbardziej znanych kosmetyków. Dzięki nim wykonasz makijaż podkreślający wygląd i spojrzenie. Cienie do powiek dają wiele makijażowych możliwości. Z ich pomocą wykonasz make-up w wielu stylach i różnych kolorach.  Dostępne na rynku cienie do powiek różnią się jednak nie tylko barwą, ale i formą. Jakie są najpopularniejsze cienie do powiek?

 

Cienie do powiek w kamieniu (prasowane)

Cienie do powiek w kamieniu to najczęstszy spotykany rodzaj cieni do powiek. Są one idealnym rozwiązaniem, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z make-up oczu. Wynika to z tego, że łatwo się one blendują i rozprowadzają. Dostępne są w każdym kolorze, jaki możesz sobie wyobrazić. Odcień cieni do powiek pasujący do typu urody prosto można dobrać na perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-cienie. Kosmetyk dostępny jest w niewielkich pojemniczkach, które możesz kupić pojedynczo lub w palecie.  

Większość cieni do powiek prasowanych jest matowych, lśniących i błyszczących. Te pierwsze świetnie sprawdzą się w załamaniu i zewnętrznym kąciku oczu, a błyszczące idealnie będą się prezentować w środkowym i wewnętrznym kąciku powiek. Do ich nałożenia używaj puszystego pędzla, który umożliwia płynne połączenie kolorów bez ostrych linii.

Cienie do powiek w kremie

Cienie do powiek w kremie to idealny wybór, jeśli szukasz odważnych, wyrazistych kolorów i intensywnie napigmentowanych barw. Dostępne są w pojemnikach, tubkach i sztyftach. Ich aplikacja jest bardzo łatwa – najlepiej wykonywać ją pędzlem lub palcami. Jedyną wadą kremowych cieni do powiek jest to, że łatwo się marszczą, więc unikaj noszenia ich przy wilgotnej pogodzie lub jeśli masz wyjątkowo tłustą cerę.

Cienie do powiek w płynie

Cienie do powiek w płynie to te przypominające błyszczyk do ust. Zamknięte są one w małych, półprzezroczystych tubkach, do których dołączona jest szczoteczka z aplikatorem. Nakładanie płynnych cieni odbywa się na podobnych zadach jak szminek i błyszczyków. Oznacza to, że wystarczy jednie przesunąć po powiece aplikatorem, a następnie zblendować krawędzie pędzelkiem. Cienie w płynie wykorzystać można zarówno jako kolorowy kosmetyk, jak i bazę pod inny typ cieni.

Sypki cień do powiek

Ten rodzaj cieni do powiek jest przeznaczony dla zaawansowanych wizażystów. Dobry sypki cień wyróżnia się drobno zielonym proszkiem, który jest mocno napigmentowany. Pozwala on stworzyć imprezowy makijaż, a także ten idealny do sesji fotograficznej. Tego typu cieni nie należy używać przy suchej skórze, może on bowiem powodować jeszcze większe przesuszenie i zmarszczki.

Artykuł zewnętrzny

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl