Maseczki do twarzy to kosmetyki o odpowiednim doborze składników aktywnych, których stosowanie sprawia, że skóra staje się nawilżona, sprężysta i promienna. Żelowe, kremowe, w płachcie, typu peel-off - ich typów jest wiele, jednak każda z nich ma zupełnie inne działanie uzależnione od typu cery. Jeśli chcemy skutecznie zadbać o stan i wygląd naszej skóry, powinniśmy śmiało korzystać z tego typu zabiegów w salonach kosmetycznych, ale i gotowych masek do kupienia w drogeriach kosmetycznych. Na czym polega działanie maseczek do twarzy?

Dlaczego warto stosować maseczki?

Maseczki do twarzy to kosmetyki, które posiadają wyższe stężenie składników aktywnych w porównaniu do kremów na dzień lub na noc. Dzięki temu błyskawicznie nawilżają, wzmacniają i regenerują skórę. Ich działanie zbliżone jest do kompresu, który nie przepuszcza wody, przez co nie odparowuje ona z warstwy rogowej skóry. Zjawisko to nazywane jest okluzją i działa na skórę korzystnie tylko przez stosunkowo krótki okres czasu. Z tego powodu większość maseczek należy zmyć lub zetrzeć z twarzy po kilkunastu minutach. Trzymając je na skórze zbyt długo, może dojść do przesuszenia. Kosmetyki te działają dogłębnie, docierając do głębszych warstw skóry, dlatego posiadają zdolność usuwania sebum, toksyn i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Maseczki do twarzy z oferty DarmarSklep mają szerokie zastosowanie, jednak najpopularniejsze z nich to te stosowane na twarz, dekolt i okolice oczu. Ich stosowanie poprawia jędrność i elastyczność skóry, gdyż dostarczają jej cennych mikroelementów, dzięki którym skóra odzyskuje blask i promienność. Maski na twarz niwelują oznaki zmęczenia, dlatego ich stosowanie polecane jest przed ważnymi uroczystościami. Maseczki pomagają również zrelaksować się, odpocząć od codziennego napięcia i stresu. To skuteczne nawilżenie skóry, dzięki któremu zmniejsza się widoczność zmarszczek.

Typy maseczek

Maseczki do twarzy dzielimy ze względu na ich formę. W drogeriach dostępne są maski zastygające w postaci proszku lub pasty, które rozrabiamy z wodą do uzyskania konsystencji papki. Po nałożeniu konsystencji na twarz i odparowaniu wody, pasta zastyga i można ją łatwo zmyć.

Do maseczek zastygających zaliczamy:

glinkowe - zawierają surowce mineralne, które absorbują nadmiar sebum, dlatego polecane są dla cery tłustej. Ich zastygające właściwości wygładzają powierzchnię skóry.

parafinowe - ich skład to parafiny i woski, maseczki te nakładane są na ciepło.

typu peel-off - maseczki tego typu dostępne najczęściej w formie żelu, który tworzy na twarzy cienką warstwę, którą po kilku minutach należy zmyć.

Do maseczek miękkich zaliczamy:

żelowe - o działaniu nawilżającym i wygładzającym. Ich stosowanie koi skórę poprzez efekt chłodzenia.

emulsyjne - są to maseczki w formie kremu do twarzy, które zawierają dużą ilość substancji aktywnych. Nakładamy je grubą warstwą na twarz, są łatwe w aplikacji.

glinkowe - posiadają właściwości absorbujące nadmiar serum, wygładzające skórę.

Maseczki w płachcie to kosmetyczny hit, który przywędrował do nas z Azji. Maski tego typu powstają na bazie tkaniny, która nasączona zostaje esencjami, wyciągami roślinnymi, witaminą C, algami, kwasem hialuronowym, kolagenem - stosownie do wymagań określonego typu skóry. Specyficzna forma maseczek w tkaninie pozwala na przenikanie substancji aktywnych przez dłuższy czas w porównaniu do tradycyjnych maseczek nakładanych na twarz. Kształt masek w płachcie idealnie dopasowuje się do twarzy ze względu na wycięcia na oczy, nos i usta. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza maski w płachcie z wysoką zawartością ekstraktu śluzu ślimaka.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl