Urządzając salon kosmetyczny należy pamiętać o wielu kwestiach, ale jedną z ważniejszych jest zakup odpowiedniego fotela. Sprzęty możesz mieć różne, jednak bez dobrej jakości fotela nie będziesz w stanie przeprowadzić nawet standardowego zabiegu. Co zatem wybrać do salonu, by zapewnić komfort pracy sobie oraz wygodę klientom?

Zakup fotela kosmetycznego to jedna z najważniejszych kwestii w każdym salonie czy gabinecie. To podstawa, od której warto zacząć rozplanowywanie przestrzeni. Wybór odpowiedniego fotela to nie tylko kwestia dopasowania go do wystroju wnętrza pod względem estetycznym, ale przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na funkcjonalność. Dobry fotel gabinetowy jest komfortowy i praktyczny – jest to bowiem nie tylko wygoda dla pacjenta, ale przede wszystkim miejsce pracy dla specjalisty wykonującego zabieg.

Co jest niezbędne?

Podstawowy fotel, który stanowi obowiązkowe wyposażenie salonu, powinien mieć regulowane oparcie, by możliwe było ustawienie odpowiedniego kąta podparcia pleców oraz nóg klienta. Dobrze również, by miał funkcjonalny zagłówek oraz  możliwość demontażu podłokietników. Praktyczny fotel wykonany będzie z ekologicznej skóry, łatwej do wyczyszczenia i utrzymania w czystości. Dodatkiem, niekoniecznym, choć funkcjonalnym w gabinecie, gdzie przeprowadza się pedicure podologiczny będą kuwety i podzielone podnóżki, które ułatwią wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów na nogi.

Uniwersalność za rozsądną cenę

Dysponując niewielką powierzchnią w gabinecie oraz ograniczonym budżetem, najlepiej zainwestować w fotel uniwersalny. Pozwoli on wykonać różnorodne zabiegi, wykorzystując jedno urządzenie. Rozwiązania zastosowane w fotelach tego typu zastępują inne elementy wyposażenia salonu, na przykład leżankę do masażu czy fotel do pedicure. Można wybrać sposób sterowania – elektroniczny, hydrauliczny lub manualny. Każdy ma swoje wady i zalety.

Gdzie kupić dobry fotel kosmetyczny?

Wszystko zależy od budżetu. Używany fotel kosmetyczny można zakupić na aukcji internetowej, jednak decydując się na taki krok trzeba pamiętać, że może wiązać się z większą awaryjnością sprzętu. Najpewniejszy będzie zakup fotela kosmetycznego od dystrybutora – warto szczególnie przyjrzeć się ofercie firmy BiNatural. Firma ta ma w swoim portfolio szeroki zakres mebli i foteli dopasowanych do potrzeb Klinik Medycyny Estetycznej, Gabinetów Kosmetycznych czy ośrodków SPA. Dodatkowo większość foteli czy leżanek można wypróbować w showroomie Dostawcy w Warszawie przy ul. Bora Komorowskiego.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl