Na głowie znajduje się około 100 tys. włosów. Normą jest, że włosy wypadają, dlatego nie powinien dziwić fakt, że zostają na szczotce czy poduszce. Należy jednak wiedzieć, że maksymalna ilość włosów, które wypadną w ciągu jednego dnia to około 100. Jeśli jest ich więcej, w bardzo szybkim czasie można dostrzec pierwsze, zauważalne przerzedzenia.

Wypadanie włosów, przerzedzenia i zakola to pierwsze objawy łysienia, które dotykają w równym stopniu mężczyzn i kobiety. Zapobieganie tym zjawiskom jest całkiem trudne, natomiast metody przywracania żywotności włosów wymaga czasu i profesjonalnych zabiegów. Co zatem można zrobić, by znów cieszyć się bujną fryzurą?

Przyczyny łysienia

Znane są trzy główne typy łysienia. Najpopularniejszym jest łysienie androgenowe, które w głównym stopniu dotyka mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że kobiety nie borykają się z tym problemem. W przypadku kobiet szczególnie niekorzystnie działa również otyłość, niedoczynność tarczycy i antykoncepcja hormonalna. Przyczyną łysienia androgenowego są zaburzenia poziomu testosteronu, działającego destrukcyjnie na mieszki włosowe.

Łysienie bliznowaciejące powstaje w wyniku blizn po oparzeniach i zewnętrznych urazach mechanicznych, a także wskutek chorób, w tym grzybic.

Trzecim rodzajem jest łysienie plackowate, które spowodowane jest przede wszystkim stresem i problemami natury psychologicznej.

Jak leczyć łysienie?

Metody leczenia łysienia dzielą się na chirurgiczne, a więc implanty i przeszczepy włosów (więcej na https://drparadowska.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow/), a także na takie, które mają działanie regenerujące, a więc leczenie doustne, wcieranie preparatów, laser. Przeszczep włosów polega na pobraniu ich z miejsc, w których się znajdują, i wszczepieniu i ich w miejsce, w którym powstały zakola i przerzedzenia. Jest to rozwiązanie dające efekt wizualny, który jest nietrwały, ponieważ nie pobudza mieszków włosowych do wzrostu.

O wiele lepszym sposobem jest mezoterapia igłowa polegająca na wstrzykiwaniu w skórę głowy osocza bogatopłytkowego lub mieszanek z witaminami i minerałami. Sposób ten pobudza cebulki włosów do pracy, regeneruje, poprawia ukrwienie skóry i odżywia ją. Stymulację mieszków włosowych zapewnia również laseroterapia, jednak jest to proces niezwykle długotrwały, ponieważ trwać może nawet kilka miesięcy. Podobnie kremy, maści i leki zapobiegające łysieniu, których skuteczność często nie jest zadowalająca i trwa tak długo, jak stosowany jest preparat, a później problem niestety wraca.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl