Niektórzy nie słyszeli o nich jeszcze ani słowa, a pozostali użytkują je regularnie i zdecydowanie polecają innym. W czym w takim razie tkwi sekret satysfakcji i stosowania soczewek dwutygodniowych? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie opowiemy o nich więcej, a także przedstawimy kilka faktów świadczących o ich wielu zaletach.

Co to takiego?

To nic innego jak zwykłe szkła kontaktowe, które można spokojnie nabyć zarówno w salonie optycznym, wybranych drogeriach kosmetycznych i punktach aptecznych, a także w sklepach internetowych. Można zatem śmiało powiedzieć, że są ogólnodostępne, a ich koszt wcale nie jest wygórowany.

Struktura soczewek kontaktowych dwutygodniowych także nie różni się od pozostałych typów soczewek, dlatego można spokojnie stosować je zamiennie z dotychczas używanymi środkami korygującymi wadę wzroku. Podobnie w kwestii doboru wielkości mocy są one bardzo różnorodne, dzięki czemu nosić mogą je zarówno osoby krótkowzroczne, dalekowzroczne, jak i astygmatycy czy osoby starsze zmagające się z nadwzrocznością. Wówczas konieczne jest dopasowanie odpowiednio soczewek sferycznych, torycznych lub progresywnych, aby mogły niwelować trudności w widzeniu.

Co więcej, można spotkać się z typem szkieł dwutygodniowych zerówek, które występują pod postacią kolorowych soczewek. Można je nosić na wyjątkowe okazje lub codziennie posiadać odmienne spojrzenie od tego naturalnego, gdzie efekt będzie równie atrakcyjny. Warto wspomnieć, że szkła zabarwiane dwutygodniowe występują także w wersji korygującej, dlatego każdy może nacieszyć się nimi bez problemu.

Dlaczego się opłaca

Przede wszystkim tak jak wspomnieliśmy soczewki dwutygodniowe nie należą do najdroższych, ze względu na krótszy okres użytkowania w przeciwieństwie do szkieł kwartalnych czy rocznych. Można zatem wypróbować je przez okres dwóch tygodni, po czym stwierdzić czy noszenie soczewek kontaktowych jest dla Ciebie komfortowe, a może trzeba zmienić i sprawdzić produkt innego producenta. Naszym zdaniem czas połowy miesiąca jest bardzo optymalny zarówno na przetestowanie szkieł, jak i ich noszenie w trybie dziennym lub niekiedy całodobowym.

Wówczas Twoje oczy nie będą zbyt przemęczone, a wręcz przeciwnie zachowają świeżość i zdrowy wygląd na dłużej. Poza tym takie rozwiązanie jest dużo bardziej higieniczne i sterylne w porównaniu do soczek na dłuższy czas. W ciągu dwóch tygodniu na soczewkach nie pojawi się zbyt wiele zanieczyszczeń i bakterii, a tym samym lepiej poczują się Twoje oczy i będą mniej narażone na podrażnienia czy nawet drobne infekcje. Wszystko będzie oczywiście działać w podobny sposób, o ile przypilnujesz ich codziennego czyszczenia i zmiany płynu w pojemniczku.

Są to bardzo ważne zasady higieny, dzięki którym jakość szkieł pozostanie do końca równie wysoka i niezawodna. Właśnie dla osób, które szczególnie zwracają uwagę na aspekt czystości powinna spodobać się alternatywa soczewek dwutygodniowych, ponieważ doskonale nadają się na dłuższe wyjazdy czy intensywne tygodnie, podczas których oczy poddawane są między innymi oddziaływaniom klimatyzacji, warunków pogodowych, spalin samochodowych albo promieniowaniu komputera. Wtedy znacząco są podrażniane, a soczewki mocniej zużywane, dlatego po dwóch tygodniach można wymienić je już na nowe opakowanie gotowe do działania.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl