Niektóre z nas mogą cieszyć się pięknymi, lśniącymi rzęsami, nie musząc poświęcać na ich pielęgnację wiele czasu. Co jednak, kiedy nasze rzęsy z natury nie są tak wytrzymałe i mocne? Zdawać by się mogło, że przez nasze uwarunkowania genetyczne jesteśmy już skazane na specjalistyczne zabiegi lub pogodzenie się ze słabymi włoskami. Nic bardziej mylnego!

Zanim zaczniemy tracić pewność siebie i rozpaczliwie odkładać pieniądze na zabiegi, zastanówmy się, czego tak naprawdę brakuje naszym rzęsom. Może bowiem okazać się, że sposoby na piękne rzęsy są bliżej, niż nam się wydaje, a zmienić ich wygląd możemy same w domu! Obok profesjonalnych preparatów do stosowania w celu odżywienia rzęs na naszych domowych półkach znajdują się produkty, które – mimo że nie sprawiają takiego wrażenia – mają silne właściwości odżywcze i pielęgnacyjne.

Zacznijmy jednak od topowych preparatów kosmetycznych:

3D Filler Lami Lashes – czyli zdrowo i pięknie

Źródło: www.amazinglashes.pl/odzywki-do-rzes

Absolutny hit ostatnich czasów stworzony przez Irinę Ronite cieszy się sporym powodzeniem zarówno wśród profesjonalnych stylistek rzęs, jak i ich Klientek. Jego organiczny skład zagwarantuje nam zdrowe podejście do włosków i ich nieinwazyjne odżywianie. Warto wiedzieć, że stosuje się go zarówno jako uzupełnienie po zabiegach takich jak np. laminacja czy lifting rzęs, ale również jego aplikację można uznać za absolutnie osobny zabieg mający na celu odżywienie rzęs oraz zwiększenie ich objętości. 3D Filler – jak sama jego nazwa wskazuje – działa na zasadzie wypełniania ubytków w rzęsach i wzmacniania ich struktury poprzez nawilżanie. Jeśli chcemy w krótkim czasie uzyskać zadowalający efekt – powinnyśmy skusić się na ten preparat.

Vitamin Lash Botox – prawdziwa bomba witaminowa

Źródło: www.amazinglashes.pl/odzywki-do-rzes

Preparat Vitamin Lash Botox ma szansę stać się must-havem każdej kobiety, która chce kompleksowo nawilżyć i odżywić swoje rzęsy. Zawiera w sobie prawdziwy „Dream Team” pielęgnacyjny z kwasem hialuronowym na czele. W składzie kosmetyku znajdziemy ponadto różnego rodzaju olejki – takie jak macadamia, jojoba czy też arganowy, które mają właściwości odmładzające i regenerujące. Dzięki obecności kolagenu roślinnego możemy natomiast cieszyć się efektem wypełnienia braków w strukturze rzęs. Witaminy B6, E oraz K zawarte w odżywce pomogą nam w odbudowie rzęs, a kwas askorbinowy ma szansę pogłębić kolor naszych naturalnych włosków i stworzyć wokół nich warstwę ochronną. Jeśli chcemy zadbać o nasze rzęsy w całości, powinnyśmy zdecydować się na tego typu pakiet o bogatym i naturalnym składzie.

Sposoby domowe: pomysłowość = efekty!

Jeśli jednak nie mamy możliwości wypróbowania dwóch powyższych kosmetyków, możemy pokusić się o stworzenie zamienników z tego, co aktualnie posiadamy w domu. Oto, jak można poradzić sobie z wysuszonymi, łamliwymi i krótko rosnącymi rzęsami, stosując domowe sposoby. Mówi się, że silne właściwości nawilżające i natłuszczające przy jednoczesnej pielęgnacji ma oliwa z oliwek. Wystarczy, że nałożysz ją na nieużywaną szczoteczkę do tuszu i zaczniesz rozprowadzać po rzęsach od nasady aż po końce. Uważaj tylko, by nie dostała się do oczu!

Ciekawym rozwiązaniem może być również użycie zielonej herbaty, której właściwości odżywcze zauważa się od setek lat. Dzięki niej możemy liczyć na ochronę rzęs przed czynnikami zewnętrznymi. Jak jej użyć? Wystarczy, że namoczysz wacik lub patyczek kosmetyczny naparem z herbaty (najlepiej liściastej) i zaaplikujesz na rzęsy. Dobry efekt gwarantowany!

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl