Chciałybyśmy zawsze mieć długie, gęste i elastyczne rzęsy. A jak często poświęcamy choćby chwilę na ich pielęgnację? Nie możemy oczekiwać, że rzęsy będą pełne objętości, jeśli o nie nie dbamy. Czasami wystarczy tylko odżywka do rzęs.

Najczęściej zaczynamy dbać o rzęsy ze względów na estetykę. Po prostu długie i gęste rzęsy sprawiają, że cała twarz zyskuje kobiecości. Wyglądamy piękniej, kiedy możemy spojrzeć spod wachlarza gęstych i perfekcyjnie podkręconych rzęs.

O zdrowie tych maleńkich włosków warto zadbać nie tylko z tego względu. Rzęsy są bardzo ważne dla utrzymania prawidłowego nawilżenia oczu, ponieważ regulują przepływ powietrza. Ochraniają także oczy przed zanieczyszczeniami. Im są gęstsze, tym lepiej dla naszych oczu.

JAK MIEĆ GĘSTE RZĘSY?

Sposobów jest wiele, dlatego każda kobieta powinna znaleźć wśród nich idealną metodę dla siebie. Oczywiście jedne są skuteczniejsze, a inne mniej, dlatego warto wziąć pod uwagę pierwotną kondycję rzęs i efekty, jakich oczekujemy. Możemy sprawdzić np. jaka jest najlepsza odżywka do rzęs przy naszych potrzebach lub jakie efekty daje zagęszczanie rzęs u kosmetyczki. Wybór będzie wówczas zdecydowanie łatwiejszy.

Rzęsy możemy zagęścić optycznie.

Jeśli zależy nam tylko na tym, aby makijaż prezentował się lepiej, możemy skorzystać z jednej poniższych metod. To sposoby na optyczne zagęszczenie rzęs. Faktycznie nie zmieniają ilości i grubości włosków, ale sprawiają, że są bardziej wyraziste. Jak to zrobić?

1. Używaj zalotki, ponieważ podkręcone rzęsy są lepiej widoczne.
2. Wymieniaj tusz co 3 miesiące, bo zaschnięta maskara nie podkreśli dobrze rzęs.
3. Przed nałożeniem maskary oprósz rzęsy odrobiną pudru – zadziała jak baza.
4. Podkreśl linię górnych rzęs czarną kredką, co optycznie zagęści je u nasady.

Lepiej jednak zadbać o to, aby rzęsy stały się gęstsze.

Zamiast sięgać po jednorazowe sztuczki, warto postawić na pielęgnację rzęs i zadbać o ich kondycję. Zdrowsze, zregenerowane i mocniejsze rzęsy są dużo dłuższe i grubsze. Składniki odżywcze mogą pobudzić wzrost nowych rzęs, dzięki czemu linia rzęs również się zagęszcza.

1. Smaruj rzęsy na noc olejkiem rycynowym lub oliwą z oliwek.
2. Regularnie stosuj profesjonalną odżywkę do rzęs, która najlepiej przyspieszy wzrost.
3. Wprowadź do diety składniki bogate w witaminy A, D i B, żelazo i biotynę.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl