mikronakłuwanie

Obecnie coraz większą popularnością w gabinetach  medycyny estetycznej cieszą się zabiegi mikronakłuwania. Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry mikroskopijnymi igiełkami. Naturalną reakcją organizmu jest dążenie do efektywnej regeneracji. W wyniku mikronakłuwania, następuje stymulacja komórek skóry właściwej, poprzez którą organizm wytwarza kolagen, elastynę, kwas hialuronowy. Przez wytworzone mikrokanaliki wprowadzana jest substancja, która idealnie wnika w głąb skóry i przynosi efekty, których nie uzyskalibyśmy przez normalną aplikację. Mikronakłuwanie widocznie zwiększa aktywne i skuteczne działanie wprowadzanych podczas zabiegu składników.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg ten wykazuje szerokie spektrum działania. Skierowany jest dla każdego rodzaju skóry. W szczególności pomocny jest, w problemach z cerą trądzikową,  w redukcji blizn i przebarwień. 

Jakie są efekty zabiegu?

Poprawia poziom nawilżenia, wygładza zmarszczki, zmniejsza pory. Wykorzystywany jest również w celu zwiększeniu efektywności zabiegów laseroterapii.  

Wskazanie po zabiegu

mikronakłuwaniePo zabiegu skóra przez kilka dni może pozostać wrażliwa i zaczerwieniona. Dla przyśpieszenia efektu zaleca się stosowanie kosmetyków przyśpieszających odbudowę bariery ochronnej skóry. Ważnym aspektem jest również konieczność stosowania kremów z filtrem (SPF 50). Aby kuracja przyniosła oczekiwane rezultaty, należy skorzystać z serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach tygodniowych, bądź dwutygodniowych. Dla podtrzymania efektu zaleca się  profilaktyczne wykonanie zabiegu raz w miesiącu.  

 

Przeciwwskazania

Należy zwrócić uwagę, iż zabieg ten nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży, podczas wirusowego zapalenia skóry, w przebiegu łuszczycy, miejscowych stanach zapalnych oraz przy zmianach nowotworowych. Nie jest wskazane wykonywanie mikronakłuć bezpośrednio po zabiegach chirurgicznych, laserowych oraz po peelingach chemicznych.

 

 

Dostępne zabiegi:


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl