Pocenie to naturalna ochrona organizmu przed przegrzaniem. U wielu osób dochodzi jednak do nadmiernej ilości wydzielanego potu, a ta sytuacja jest nie tylko krępująca, ale i niekomfortowa. Nadpotliwość dotyczy głównie osób z zaburzonym układem hormonalnym, nerwowym, osób obciążonych cukrzycą i stosujących złą dietę oraz używki.

Apteki i sklepy kosmetyczne mają w swojej ofercie olbrzymi wybór środków wspomagających codzienną higienę. Zawierają one najczęściej sole glinu, kwas borny, srebro, korę dębu, czy wyciąg z brzozy. Co jednak kiedy one nie pomagają?

Przepocone stopy, dłonie albo pachy to nie tylko dyskomfort estetyczny, ale i zmiany skórne objawiające się np. maceracją naskórka, pęknięciami, wypryskami albo zmianami barwnikowymi. Do tego dochodzi nieprzyjemny i agresywny zapach powodowany bakteriami rozkładającymi wydzielinę potową .

1W moim gabinecie pacjentom z nadpotliwością  proponujemy zabiegi jonoforezy, w których wykorzystywany jest prąd stały. Jest on bezpieczny i zupełnie bezbolesny. Obszar ciała poddawany zabiegowi np. dłonie czy stopy zanurzamy w kuwecie wypełnionej wodą, przez którą przepływa prąd. Pod pachy natomiast umieszczane są elektrody ze zwilżonymi okładami. Pacjent odczuwa delikatne mrowienie, w ten sposób czasowo usypiamy aktywność gruczołów potowych bez ich zbędnego  uszkadzania . 

Terapia wymaga powtórzeń w serii około 10 razy. Na początku zabiegi wykonujemy nawet codziennie, a później co kilka dni. Profilaktycznie zaleca się zabiegi przypominające.

 

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów jonoforezy są:

   - metale w obrębie organizmu

   - zastawka i rozrusznik serca

   - wypryski i owrzodzenia w miejscach zabiegowych

   - stany gorączkowe

   - nowotwory

   - zakrzepica

   - miażdżyca zarostowa tętnic

   - porażenie spazmatyczne

   - epilepsja

Sesja 10 zabiegów to koszt ok. 300 zł , a efekty można już zauważyć po kilku razach.

Są oczywiście inne znane sposoby wspomagające leczenie nadpotliwości , chociażby podanie toksyny botulinowej, interwencje chirurgiczne czy lipoliza laserowa. Wymagają one jednak  głębszej interwencji  w nasz organizm, często nieodwracalnej i obciążającej znacznie portfel naszego klienta . 

Pacjent borykający się z poceniem może prosić o pomoc takich specjalistów jak dermatolog, endokrynolog, kosmetyczka czy podolog.

W moim gabinecie podologiczno-kosmetycznym mam pozytywne doświadczenia z jonoforezą, dlatego zachęcam do korzystania z tych zabiegów wszystkich tych, którzy męczą się z nadmiernym poceniem nie tylko latem, ale o każdej porze roku. 

 

Dorota Andrzejczak-Mucha

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorota Andrzejczak-Mucha
podolog

logo

 

Gabinet Podologii

Adres: ul. Rynek 22, 62-300 Września 
Telefon: 61 436 06 87, 505 824 492 
Strona internetowa: www.gabinetpodologii.com.pl

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl