Oczy, jak wielu twierdzi to „zwierciadło duszy”... niestety wraz z wiekiem zaczynają opadać, czasem tworzy się nadmiar skóry. Jak radzić sobie z tym problemem, czy jedynym rozwiązaniem jest skalpel? Dzisiejsza medycyna estetyczna i kosmetologia jak zawsze znalazły rozwiązanie!

plastyka powiekBlefaroplastyka to zabieg skierowany do osób z opadaniem i rozciągnięciem górnej powieki. Polega on na plastycznym wycięciu nadmiaru skóry przez chirurga, po czym zszyciu jej bardzo cienkim szwem. Szwy usuwa się w 7-10 dobie po zabiegu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Do niedawna było to jedyne rozwiązanie. Obecnie na rynku stosowane jest także urządzenie o nazwie plasma frakcyjna ARC służąca między innymi do blefaroplastyki powiek (o jej innym zastosowaniu pozwolę sobie napisać w oddzielnym artykule), jest to tzw. chirurgia nieablacyjna (uproszczona technika dermatochirurgii).

Działanie urządzenia polega na wytwarzaniu kontrolowanej wiązki plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jej działania.

Ze względu na specyficzne właściwości nazywana jest czwartym stanem skupienia (obok gazu, cieczy i ciała stałego). Zastosowanie tego typu urządzenia nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia i nerkozy otaczających tkanek, ponieważ jego działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej. Dzięki temu, metoda ta nie wyłącza nas z życia codziennego, a makijaż jest wystarczającą czynnością by ukryć 5-dniowy czas gojenia się.

Cała procedura trwa 20-30 minut.

Wiele osób odczuwa duży dyskomfort spowodowany nadmiarem skóry na powiekach, co nadaje im smutnego wyglądu. Unikamy interwencji chirurgicznych z różnych powodów- może to być strach przed bólem, strach przed komplikacjami po zabiegu lub obawa odnośnie procesu gojenia się. Chirurgia nieablacyjna, nie wykorzystuje skalpela czy energii lasera by sunąć nadmiar skóry- zabieg nieablacyjny eliminuje wiele niepożądanych komplikacji. Ta technika pozwala na pełną kontrolę i obserwację pracy urządzenia podczas zabiegu przez operatora. Pozwala na obserwację w rzeczywistym czasie.

Technika ta nazywana jest „nieablacyjną”, ponieważ przeprowadzana jest bez usuwania nadmiaru skóry, bez przerywania ciągłości skóry właściwej i bez usuwania nadmiaru tłuszczu.

Zabieg przeprowadzany jest poprzez wykonywanie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną, w odległości ok 0,5.mm jeden od drugiego. Pozwala to na zachowanie ruchomości powiek przez cały zabieg. Każdy z tych punktów powoduje sublimację powierzchownych korneocytów bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez wydzielenia osocza (bez krwawienia) i co bardzo istotne bez powodowania uszkodzenia i nerkozy otaczających tkanek.

Dzięki zastosowaniu nieablacyjnej techniki możemy uzyskać pożądane napięcie skóry w okolicy oka i w konsekwencji wyeliminować fałdy skóry i zmarszczki mimiczne.

 

 

 

 

 

 

 

 Ewa Król - Galimurka

Kosmetolog

 

 

 

logo

Instytut Luisa

Adres: ul. Hanki Ordonówny 3 A, 41-200 Sosnowiec
Telefon: 791-11-46-45
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl