40 lat minęłoMając 20 lat zastanawialiśmy się kim jesteśmy, co będziemy i co chcemy robić w przyszłości. Wciąż zajęci byliśmy szkołą, randkami, spotkaniami z przyjaciółmi, rozpoczynaliśmy pierwsze prace... Nie mieliśmy jednak zbyt wiele wątpliwości, a przynajmniej patrząc z perspektywy czasu, nie powinniśmy ich wtedy mieć. To był nasz czas na popełnianie błędów, czas na wzloty i upadki.
 
Po trzydziestce rozpoczął się okres ciągłej pracy, obowiązków. Mnóstwo godzin w biurze, odprowadzanie dzieci do szkoły, na zajęcia dodatkowe, wizyty u lekarza, czuwanie nad swoimi pociechami dzień i noc. 
 
Dziś, w obliczu 40 urodzin uświadamiasz sobie, że w końcu znasz swoją tożsamość, wiesz kim jesteś, co chcesz robić. Jesteś dumny z tego co osiągnąłeś i na jakiej drodze obecnie się znajdujesz. Możesz powiedzieć " Nigdy nie byłem szczęśliwszy". 
 
Jednak kiedy nieśmiało zerkasz w lustro nie rozpoznajesz osoby, na którą patrzysz. "Kiedy moje usta zmniejszyły swoją objętość? Co stało się z moim czołem, skąd te liczne zmarszczki? Dlaczego wokół moich oczu są ciemne cienie?" I nagle Twoja pewność siebie, duma spowodowana 40 urodzinami pryska jak bańka mydlana... twarz
 
Proces starzenia dotyczy każdego z nas, smutne, choć prawdziwe. Dopóki nie zaakceptujemy tego, nie zmienimy swojego nastawienia, będziemy dusić wewnątrz niechęć to nie będziemy w stanie poprawić swojego wyglądu zewnętrznego.   
 
Każda dekada zmienia nasze hormony. Jest to prawdopodobnie największy czynnik wpływający na nasze frustracje dotyczące wyglądu skóry. Jednak oprócz zmian w naszym organizmie, istnieją czynniki zewnętrzne, które również wpływają na starzenie się (promieniowanie UV, styl życia). Kobiety w wieku 40 i 50 lat należą do kategorii okołomenopauzalnej (około 10 lat przed menopauzą), wtedy rzeczywiście produkcja estrogenu zwalnia. Estrogen wpływa na kluczowe funkcje w skórze. Pomaga regulować szybkość obrotów komórek lub szybkość wytwarzania nowych. Kiedy nasz organizm zmniejsza produkcję estrogenu, jest to sygnał dla skóry by spowolnić proces obrotu komórek. W rezultacie pojawiają się linie, przebarwienia, a skóra wydaje się być mniej elastyczna i traci swoją młodzieńczą jędrność. Dodatkowo zmniejsza się produkcja kolagenu, co powoduje bardziej widoczne zmarszczki. Nasza skóra daje również sygnały poprzez pojawianie się ciemnych plam, przebarwień. Piegi, brązowe plamy, które zbieraliśmy przez lata wystawiając swoje ciało na słońce, nagle zaczynają robić się coraz ciemniejsze. 

Teraz, gdy wiemy już co dzieje się z naszą skórą, przyjrzyjmy się kluczowym składnikom, które mogą pomóc nam w walce z objawami starzenia.  
 
PRZECIWUTLENIACZE
Wolne rodniki mogą oddziaływać na wiele różnych sposobów: przez środowisko, w postaci promieniowania UV, przez zanieczyszczenia oraz poprzez palenie papierosów. Cząstki te wpływają niszcząco na substancje organiczne (takie jak białka) w organizmie i w skórze. Gdy białka są uszkodzone, wynikiem jest utlenienie, które podobne jest do procesu rdzewienia metalu lub gnicia jabłek. Obecność wolnych rodników w skórze prowadzi do utraty kolagenu, marszczenia się skóry i ciemnych plam. 
 
Jedynym sposobem, aby zneutralizować wolne rodniki jest zastosowanie przeciwutleniaczy (witaminy C i E), które są ich pogromcami. Niezależnie od tego, jak cenne składniki przyjmujesz w lekach, suplementach, zdrowym jedzeniu, tylko około 20 procent przeciwutleniaczy podanych doustnie dociera do skóry. Pozostałe 80% jest rozproszone po całym organizmie. Dlatego potrzebujesz silnego przeciwutleniacza, który zapewni miejscowe korzyści - bezpośrednio na skórę. 
 
CZYNNIKI WZROSTU I PEPTYDY
Białka są czynnikami wzrostu, odpowiedzialnymi za odmłodzenie skóry. Miejscowe czynniki wzrostu są wchłaniane przez skórę, w celu wywołania odpowiednich sygnałów, co powoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.


WITAMINA A, RETINOL

Witamina A jest niezmiernie istotną witaminą w procesie utrzymywania integralności skóry. Retinol jest czystą postacią witaminy A. Odgrywa kluczową rolę w rozwoju, elastyczności, wytrzymałości i odnowie tkanki skóry. Retinol stymuluje obrót komórkowy, w wyniku czego tekstura skóry jest udoskonalona, a  zmarszczki i przebarwienia  zredukowane. 

 

retinolNa rozwiązanie problemów związanych ze starzeniem się skóry polecamy: 

Retinol Complex 

Nowy Retinol Complex SkinMedica pomaga odnowić skórę i poprawić jej strukturę bez podrażnień, które często występują po użyciu innych produktów z retinolem.
 
Bardzo ważne jest także regularne stosowanie odpowiedniej ochrony słonecznej. Pamiętaj, że uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV powodują przyśpieszone reakcje starzenia się skóry.  


Zastosuj się do Naszych rad i ciesz się młodą skórą każdego dnia!


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl