ciążaCiąża jest pięknym okresem w życiu kobiety. Jednak często w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swojego dziecka przyszłe matki są pełne obaw i lęków. Z każdej strony dochodzą do nich różne, często sprzeczne informacje na temat tego co mogą, a czego nie. Niejednokrotnie informacje te dotyczą dbania o swoją skórę i stosowanych produktów.   

Podczas ciąży w organizmie kobiety zachodzi wiele zmian. Następuje zwiększone wytwarzanie hormonów, które z kolei prowadzą do zmniejszenia produkcji kolagenu u matki. Zmienia się także produkcja tłuszczu, co często może powodować uszkodzenie bariery ochronnej skóry, stany zapalne. Ponadto, poziom kortyzolu wzrasta aby stymulować wzrost dziecka. Działa on jednak hamująco na naprawę kolagenu w skórze, który powinien działać na rozciągniętą skórę brzucha.  

Co można więc stosować, by zapobiec rozstępom, szczególnie w ciąży? 

silny krem barierowyIdealnym produktem na rozstępy, który może być stosowany w czasie ciąży jest Silny krem barierowy. Wpływa na naprawę włókien kolagenowych, regeneruje osłabione tkanki, wzmacnia skórę. Odbudowuje barierę ochronną oraz zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.  

Przebarwienia

Podczas ciąży, na ciele kobiety mogą pojawiać się również przebarwienia. Nadmierna pigmentacja może być spowodowana hormonami oraz ekspozycją na słońce. Dlatego niezmiernie istotne jest aby stosować odpowiednią ochronę słoneczną. Polecamy Mleczko ultraochronne Epionce, które  blokuje szkodliwe działanie promieni słonecznych,pedzel puder posiada waściwości przeciwzapalne. Warto stosować również Puder mineralny 50 SPF Colorescience, który jest łatwy w aplikacji i skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.   

Warto dobór kosmetyków przedyskutować ze swoim specjalistą, który dopasuje indywidualną kurację domową.  


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl