Jeszcze jakiś czas temu opalenizna była jednym z najbardziej pożądanych "akcesoriów" wakacyjnych. Wierzono, że nasza skóra sama broni się przed słońcem więc nie potrzebuje już żadnej dodatkowej ochrony. Obecnie, jesteśmy już w coraz większym stopniu świadomi szkód, jakie słońce może wyrządzić naszej skórze. A pomimo to i tak wielu z nas stosuje nieodpowiednią ochronę słoneczną bądź nie stosuje jej wcale. Ekspozycja na słońce zwłaszcza bez odpowiedniej ochrony skóry może prowadzić do zmarszczek, przedwczesnego starzenia, a w najgorszym przypadku do raka skóry. Poprzez ekspozycję naszego ciała na słońce, komórki skóry właściwej wytwarzają do naskórka melaninę . Dostajemy piękną opaleniznę, ale tak naprawdę sprawiamy, że nasz organizm musi się bronić. Wiele zależy również od rodzaju, a raczej koloru skóry. Osoby z ciemną karnacją np. pochodzenia afrykańskiego, mogą pozwolić sobie na długie kąpiele słoneczne, gdyż ich skóra zawiera eumelaninę. Jednak u osób z jasną karnacją, podczas opalania wytwarza się feomelanina, która jest mniej stabilna od eumelaniny. Wystawiając więc ciało na działanie promieni UV generują się w skórze wolne rodniki. Feomelanina zamiast zapewnić ochronę przed słońcem, przyczynia się do uszkodzeń skóry. Pomimo wielu zagrożeń, które powodowane są promieniowaniem UV, jesteśmy w stanie utrzymać zdrowy i piękny wygląd skóry. Istnieje bowiem wiele sposobów, które mogą nam to umożliwić.

 

Kuracja domowa:
Ochrona słoneczna: Puder mineralny 50 SPF ColorscienceMleczko ultraochronne 50 SPF Epionce
Na poparzenia: Tonik równoważący Epionce
, Maska ultra kojąca Epionce


Polecane produkty:


Puder mineralny w pędzlu SPF 50 Colorescience

puder mineralnyPuder mineralny to niedrażniący skóry kosmetyk, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Puder umieszczony jest w samoczynnie dozującym pędzlu, dzięki czemu możemy użyć go rano, a następnie wygodnie i łatwo aplikować w ciągu dnia. Jest wodoodporny, a nakładanie go to sama przyjemność, gdyż nie robi smug i długo utrzymuje się na skórze. Puder dostępny jest także w słoiczku o pojemności 10 g. Występują 3 odcienie pudru: jasny, średni, opalony.


Mleczko ultraochronne 50 SPF Epionce

mleczko ultrachronneMleczko ultraochronne jest to produkt o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Przeznaczony jest do wszystkich typów cer. Zawarty w nim tlenek cynku skutecznie blokuje szkodliwe działanie promieni słonecznych. Perła prerii i len posiadają właściwości przeciwzapalne. Mleczko nie pozostawia białych śladów, jest wodoodporne, można stosować go pod makijaż.

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl