Trądzik jest przewlekłą chorobą zapalną mieszków włosowych. W normalnych okolicznościach, sebum wydzielane przez gruczoły łojowe, przemieszcza się do mieszka włosowego a następnie na powierzchnię skóry. Trądzik jest zazwyczaj wywołany przez nadmierną ilość produkowanego sebum przez skórę. Doprowadza to do zablokowania ujścia gruczołów łojowych (zaskórniki) głównie poprzez bakterię Propionibacterium acnes, co przyczynia się do powstania stanu zapalnego. Te trzy czynniki we wspólnym działaniu prowadzą do powstania czerwonych i żółtych zmian skórnych, tak charakterystycznych dla trądziku. Czasami zmiany te mogą przekształcić się w duże torbiele (tzw. trądzik guzkowy lub torbielowaty), które często prowadzą do powstawania blizn. Mimo, że mamy tu do czynienia z bakterią, trądzikiem nie można się zarazić od innych osób. Trądzik rozwija się na tych obszarach skóry, gdzie gruczoły łojowe są najliczniejsze, czyli: twarz, głowa, szyja, klatka piersiowa, plecy, ramiona i barki.

 

Kuracja w gabinecie:

 • Zabieg oczyszczający Epionce
  Usuwa niedoskonałości, zanieczyszczenia skóry. Otwiera zatkane pory oraz zapobiega tworzeniu się zaskórników. Dodatkowo skóra po zabiegu jest wypoczęta, a zaczerwienienia i stany zapalne zredukowane.
 • Peeling Refresh Epionce
  Zawarte w peelingu składniki aktywne przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry zwiększając odnowę komórek. Następuje również zwiększenie elastyczności oraz nawilżenia. Zabieg zmniejsza pory, redukuje stany zapalne.
 • Peeling salicylowy Epionce
  Zabieg z zastosowaniem peelingu Sal-e przyczynia się do poprawy wyglądu i struktury skóry, poprzez zwiększenie odnowy komórkowej. Niezawodnie radzi sobie z trądzikiem, czy trądzikiem różowatym . Może być zastosowany do większości typów cer. 
 • Zabieg przeciwtrądzikowy Dermafrac
  Zaawansowana technika w dziedzinie nakłuwania skóry połączonej z jednoczesną infuzją preparatu. Pozwala skutecznie wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry. Zabieg Dermafrac przeprowadzony jest w sposób prawie bezbolesny i bezkrwawy.
 • Mezoterapia igłowa
  Kolagen i elastyna które są odpowiedzialne za regenerację skóry poprzez sam proces nakłucia, regenerują, odbudowują i wzmacniają tkankę. Dzięki temu skóra po zabiegu staje się odporniejsza, bardziej napięta i odżywiona.  
 

Kuracja domowa:
Lityczny żel oczyszczający Epionce, Tonik oczyszczający Epionce, Lite Lytic Tx Epionce, Lytic Tx Epionce, Intensywny krem odżywczy Epionce, Rewitalizujący krem do twarzy Epionce, Rewitalizująca emulsja do twarzy Epionce, Rewitalizujący krem pod oczy Epionce.


Produkty polecane na trądzik:


Lityczny żel oczyszczający Epionce

Lityczny żel oczyszczającyLityczny żel oczyszczający przeznaczony jest do cery tłustej i problemowej. Delikatnie usuwa brud i martwy naskórek, nie zakłócając przy tym naturalnej bariery ochronnej skóry. Posiada cenny skład. Mentol i wyciąg z kory wierzby pomaga uspokoić stany zapalne spowodowane trądzikiem, wypryskami, atopią bądź łuszczycą. Ogranicza produkcję sebum oraz otwiera zatkane pory. Idealnie przygotowuje skórę do nałożenia kremu czy serum.

 


Tonik oczyszczający Epionce

Tonik oczyszczającyTonik oczyszczający pomaga przywrócić równowagę skóry, zmniejsza produkcję sebum. Działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Pomaga w leczeniu wyprysków oraz zmniejsza rozszerzone pory. Łagodna formuła tonika nie podrażnia skóry, dlatego może być stosowany do cery trądzikowej. Najlepiej stosować go dwa razy dziennie, by doprowadzić skórę do zdrowego wyglądu. Skóra jest wolna od zanieczyszczeń i nie świeci się.


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl