Pielęgnacja przed & po zabiegu. Uzyskanie zadowalających rezultatów przy pomocy zabiegów, zarówno chirurgicznych jak i nieinwazyjnych, to coś więcej niż sam zabieg. Dla najlepszych rezultatów, istotna bowiem jest odpowiednia pielęgnacja skóry zarówno przed jak i po.

Czytaj więcej...

Trychologia to nowa dziedzina nauki z pogranicza dermatologii oraz medycyny estetycznej. Jeśli cierpimy na wypadanie włosów, łysienie lub dokuczają nam patologie skóry jak łuszczyca, łupież itp.to zdecydowanie powinniśmy szukać porady u specjalisty trychologa. Specjalista trycholog na podstawie wywiadu  z pacjentem oraz badań skóry głowy i włosów niejednokrotnie potrafi postawić bardzo precyzyjną diagnozę.

Czytaj więcej...

minKosmetyki mineralne to wyjątkowo delikatne, naturalne i bezpieczne dla skóry preparaty, dzięki swoim właściwościom są idealne również dla cery problemowej. Kosmetyki mineralne nie ograniczają naszej skórze dostępu do tlenu, nie przesuszają jej oraz nie powodują podrażnień. Makijaż mineralny zapewnia idealne pokrycie, maskuje niedoskonałości i przyśpiesza leczenie wyprysków. Można nakładać go na skórę również po zabiegach kosmetycznych i estetycznych. 

Czytaj więcej...

minPiękne paznokcie to zdrowe paznokcie. Niestety bardzo często nie wyglądają one atrakcyjnie i schludnie. Regularny manicure czy pedicure hybrydowy lub żelowy może przyczynić się do zniszczenia i popsucia ich wyglądu. Często również przebyte choroby powodują zniszczenie zauważalne na paznokciach zarówno stóp, jak i dłoni. Długotrwałe obgryzanie paznokci, niedbanie o nie, także przyczynia się do złego wyglądu i jakości paznokci.

Czytaj więcej...

minToksyny są wszędzie wokół nas: w powietrzu, jedzeniu, piciu.  Stres, zła dieta, życie w biegu sprzyja gromadzeniu się szkodliwych substancji, które obciążają nasz organizm. Często zatruwamy się nieświadomie, dlatego też nie jesteśmy w stanie w pełni temu zapobiec. Organizm kumuluje w sobie toksyny, część z nich jest usuwana, jednak nie zawsze organizm radzi sobie z ich nadmiarem.

Czytaj więcej...

tkanka tłuszczowaTkanka tłuszczowa jest niezbędna do codziennego funkcjonowania. Wypełnia przestrzeń między narządami oraz zapewnia wsparcie strukturalne i metaboliczne. Działa również jako naturalny izolator termiczny. Tłuszcz jest jednym z głównych źródeł energii organizmu. Pełni w nim wiele ważnych funkcji. Jednak wraz z czasem możemy doprowadzić do nadmiernego nagromadzenia tłuszczu w określonych obszarach ciała.

Czytaj więcej...

bliznaBlizny to ślady na skórze, które mogą być wynikiem wypadku, choroby, zabiegu czy operacji. Nie każde rany leczą się w oczekiwany przez nas sposób, zostawiając po sobie ślady, jakim są blizny. Istnieje kilka rodzajów blizn. Keloidowe to czerwone blizny, które często powiększają się poza miejsce urazu. Najpopularniejszym dla nich obszarem jest klatka piersiowa i ramiona. Są one także częściej spotykane u osób młodych lub z ciemną karnacją.  Innym rodzajem są blizny zanikowe, które polegają na powstaniu zagłębień w skórze - zaników.

Czytaj więcej...

depilacjaDepilacja to celowe usunięcie włosów z różnych obszarów ciała. Gładkie ciało to symbol dbania o swój estetyczny wygląd i higienę. Metod depilacji jest wiele, można podzielić je na domowe oraz gabinetowe. Do tych pierwszych zaliczamy: maszynki do golenia, kremy, pianki, żele, depilator mechaniczny oraz gotowe plastry z woskiem. Efekty depilacji domowej mogą jednak być niewystarczające i krótkotrwałe. Warto skorzystać więc z profesjonalnych metod takich jak: depilacja woskiem, pastą cukrową czy laserem. Specjalista w gabinecie może dopasować idealną metodę do naszej skóry i rodzaju włosa. Efekty mogą być wtedy zdecydowanie dłuższe i bardziej zadowalające.

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama | Prywatność | Wersja mobilna

Copyright © 2014 Estetycznie.pl