cellulitCellulitem nazywamy nierówne, nieregularne złogi tłuszczu, często znajdujące się wokół bioder, pośladków i ud. Potocznie określany jest "skórką pomarańczową" wynika to z wyglądu ciała objętego cellulitem. Pojawia się on u 80% dorosłych kobiet, nawet tych, które włożyły wiele wysiłku w utrzymanie szczupłej sylwetki. Rzadko natomiast cellulit pojawia się u mężczyzn. Istnieją takie przyczyny cellulitu jak: brak odpowiedniej diety, ćwiczeń fizycznych, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Jednak główną przyczyną cellulitu u kobiet jest duża ilość komórek tłuszczowych umieszczonych w "kieszeniach" w obrębie tkanki łącznej skóry. Z biegiem czasu, gromadząca się ciecz i tłuszcze wraz ze zmniejszeniem przepływu krwi powodują, że "kieszenie" pęcznieją i uciskają tkankę łączną, tworząc na zewnątrz skóry tzw. skórkę pomarańczową. Oprócz prawidłowej diety i ćwiczeń, które mogą być pomocne we wcześniejszym stadium ważne jest aby dopasować również odpowiednią kurację i zabiegi pielęgnacyjne.

 

Kuracja w gabinecie:

  • Zabieg MesoSLIM
    Zabieg MesoSLIM przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną wyszczuplić określone części ciała oraz walczą z cellulitem. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą mikronakłuwania. Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry mikroskopijnymi igiełkami. Substancja, która aplikowana jest podczas zabiegu, działa na skupiska tkanki tłuszczowej.
  • Karboksyterapia
    Karboksyterapia polega na aplikacji śródskórnej lub podskórnej małych ilości dwutlenku węgla, przystosowanego do zastosowań medycznych. Odbywa się to w procesie mikronakłuć za pomocą cienkiej igły, połączonej z urządzeniem, który dostarcza dwutlenek węgla w kontrolowanej i odpowiedniej dawce.
  • Laser Verjú
    Laser Verjú w bezpieczny sposób uwalnia lipidy tłuszczowe z komórek tłuszczowych, powodując zapadanie się komórek tłuszczowych i ich kurczenie się, co w efekcie zmniejsza cellulit. Lipidy dostają się następnie do układu limfatycznego, gdzie są rozbijane na wolne kwasy tłuszczowe i wykorzystywane jako energia w układzie sercowo-naczyniowym.
 

Kuracja domowa:
Silny krem barierowy EpionceRewitalizujący balsam do ciała Epionce

 

Produkty polecane na cellulit:


Odżywczy krem do ciała

Skóra to największy narząd naszego ciała chroniący przed czynnikami środowiskowymi. Odpowiada za przekazywanie informacji ze środowiska zewnętrznego do naszego organizmu. Stawiając na pierwszym miejscu pielęgnację twarzy, łatwo zapomnieć o skórze ramion, nóg i tułowia.
Rewitalizujący balsam do ciała Epionce

balsam rewitalizującyNawilżający balsam do ciała sprawia, że skóra pozostaje miękka i gładka. Codzienne stosowanie balsamu pomaga zredukować oznaki starzenia oraz wzmacnia barierę ochronną skóry,wspiera przesuszoną oraz wrażliwą skórę. Pielęgnuje najbardziej delikatne obszary ciała. Znakomicie sprawdza się jako kosmetyk walczący z cellulitem i rozstępami, ze względu na swoje właściwości ujędrniające. 

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2021 Estetycznie.pl