cellulitCellulitem nazywamy nierówne, nieregularne złogi tłuszczu, często znajdujące się wokół bioder, pośladków i ud. Potocznie określany jest "skórką pomarańczową" wynika to z wyglądu ciała objętego cellulitem. Pojawia się on u 80% dorosłych kobiet, nawet tych, które włożyły wiele wysiłku w utrzymanie szczupłej sylwetki. Rzadko natomiast cellulit pojawia się u mężczyzn. Istnieją takie przyczyny cellulitu jak: brak odpowiedniej diety, ćwiczeń fizycznych, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Jednak główną przyczyną cellulitu u kobiet jest duża ilość komórek tłuszczowych umieszczonych w "kieszeniach" w obrębie tkanki łącznej skóry. Z biegiem czasu, gromadząca się ciecz i tłuszcze wraz ze zmniejszeniem przepływu krwi powodują, że "kieszenie" pęcznieją i uciskają tkankę łączną, tworząc na zewnątrz skóry tzw. skórkę pomarańczową. Oprócz prawidłowej diety i ćwiczeń, które mogą być pomocne we wcześniejszym stadium ważne jest aby dopasować również odpowiednią kurację i zabiegi pielęgnacyjne.

 

Kuracja w gabinecie:

 • Zabieg MesoSLIM
  Zabieg MesoSLIM przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną wyszczuplić określone części ciała oraz walczą z cellulitem. Zabieg przeprowadzany jest za pomocą mikronakłuwania. Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry mikroskopijnymi igiełkami. Substancja, która aplikowana jest podczas zabiegu, działa na skupiska tkanki tłuszczowej.
 • Karboksyterapia
  Karboksyterapia polega na aplikacji śródskórnej lub podskórnej małych ilości dwutlenku węgla, przystosowanego do zastosowań medycznych. Odbywa się to w procesie mikronakłuć za pomocą cienkiej igły, połączonej z urządzeniem, który dostarcza dwutlenek węgla w kontrolowanej i odpowiedniej dawce.
 • Zabieg oczyszczająco-wyszczuplający UCW
  Zabieg polecany jest osobom, które pragną pozbyć się w szybkim czasie kilku centymetrów. Universal Contour Wrap jest naturalną metodą, dającą pewne i satysfakcjonujące rezultaty. Po jednym zabiegu klient dostaje gwarancję pozbycia się minimum 10 cm oraz utrzymania tego efektu minimum 30 dni.
 • Laser Verjú
  Laser Verjú w bezpieczny sposób uwalnia lipidy tłuszczowe z komórek tłuszczowych, powodując zapadanie się komórek tłuszczowych i ich kurczenie się, co w efekcie zmniejsza cellulit. Lipidy dostają się następnie do układu limfatycznego, gdzie są rozbijane na wolne kwasy tłuszczowe i wykorzystywane jako energia w układzie sercowo-naczyniowym.
 

Kuracja domowa:
Silny krem barierowy EpionceRewitalizujący balsam do ciała Epionce

 

Produkty polecane na cellulit:


Silny krem barierowy Epionce

Silny krem barierowy to idealne rozwiązanie dla skóry suchej, podrażnionej lub łuszczącej się. Zmniejsza stany zapalne, łagodzi, koi i nawilża. Polecany jest do stosowania po zabiegach laserowych. Można również stosować na przesuszone dłonie i stopy, pozostawiając na noc krem pod kompresem z rękawiczek czy skarpet.
Rewitalizujący balsam do ciała Epionce

balsam rewitalizującyNawilżający balsam do ciała sprawia, że skóra pozostaje miękka i gładka. Codzienne stosowanie balsamu pomaga zredukować oznaki starzenia oraz wzmacnia barierę ochronną skóry,wspiera przesuszoną oraz wrażliwą skórę. Pielęgnuje najbardziej delikatne obszary ciała. Znakomicie sprawdza się jako kosmetyk walczący z cellulitem i rozstępami, ze względu na swoje właściwości ujędrniające. 

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl