Kobiety, które myślą nad poprawą swojego wyglądu, już na samym początku stają przed dylematem: chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna? Czym kierują się w podjęciu decyzji? Ceną, inwazyjnością zabiegu, ale nie tylko. Na przełomie ostatnich lata medycyna estetyczna zrobiła duży postęp w zakresie oferowanych zabiegów i  ich skuteczności.

zabiegiObecnie w ofercie gabinetów medycyny estetycznej znajduje się szeroka gama zabiegów, które nie tylko redukują zmarszczki czy delikatnie wygładzają. Istnieją również zabiegi nieinwazyjne, dzięki którym możliwe jest np. przywrócenie skórze utraconej objętości, nadanie odpowiednich konturów twarzy, a także znacząca poprawa jej struktury.  Wiele niedoskonałości, defektów skóry, które kiedyś były korygowane wyłącznie poprzez chirurgiczne zabiegi, można wykonać w sposób mniej inwazyjny poprzez zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. 

Codzienna pielęgnacja – podstawa!

Podczas debaty chirurgia vs medycyna estetyczna nie możemy zapominać o najważniejszym, kluczowym elemencie, jakim jest codzienna pielęgnacja. Chcąc utrzymać młodszą skórę na dłużej, ważny jest odpowiedni system jej pielęgnowania. Codzienny rytuał dbania o skórę może znacząco wpłynąć na jej kondycję i wygląd, poprawę elastyczności, redukcję drobnych zmarszczek i rozjaśnienie. konsultacje

W wieku 20 lat nie widać jeszcze na naszej skórze „grzechów pielęgnacji skóry”. Jednak około 30 roku życia, efekty zaniedbywania zaczynają być coraz bardziej widoczne. Codzienny system pielęgnacji skóry może opóźnić konieczność stosowania inwazyjnych zabiegów czy operacji.  

Jednak, by uzyskać widoczne efekty i cieszyć się zdrową i młodą skórą na dłużej warto stosować sprawdzone, oparte na badaniach kosmetyki. Tylko jak w gąszczu wielu reklamowanych produktów, wybrać te odpowiednie? Warto o dobór właściwych dla swojej skóry kosmetyków poprosić specjalistów – kosmetologów i lekarzy.

 

 

źródło: consultingroom.com


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl