okrzemkiMało kto wie o istnieniu skromnych okrzemek - jednokomórkowych organizmów morskich, które w ogromnych ilościach występują w dużych zbiornikach wodnych. Kiedy te mikroorganizmy umierają, ich szczątki osadzają się na dnie, z czasem stają się skostniałe. I tak oto powstaje jedna z najbardziej korzystnych i zdrowych substancji natury: ziemia okrzemkowa. 

Zebrana ziemia okrzemkowa trafia do dwóch obrotów: klasy przemysłowej i klasy spożywczej. Ziemia okrzemkowa klasy przemysłowej jest wykorzystywana do wielu celów. Na przykład stosowana jest w systemach filtracji wody w basenach. Z kolei spożywcza ziemia okrzemkowa oferuje szereg korzyści dla zdrowia.

Jakie korzyści dla zdrowia i urody zapewnia stosowanie ziemi okrzemkowej? 

Ziemia okrzemkowa przechodząc przez jelita, czyści je i zmniejsza obecność pasożytów . Przechodząc przez przewód pokarmowy przyciąga patogeny, takie jak bakterie, wirusy, pierwotniaki i grzyby. Absorbuje i usuwa pestycydy, metale ciężkie.  Dlatego warto włączyć ziemię okrzemkową do swojej diety w celu przeprowadzania detoksu organizmu. 

Ziemia okrzemkowa ma również wiele korzyści dla zdrowia ze względu na zawartość mineralną. Krzemionka w ziemi okrzemkowej, jest skuteczna w zapobieganiu procesu przedwczesnego starzenia.  Okrzemki wpływają również na poprawę stanu skóry, redukują plamy starcze, a także przyczyniają się do naprawy i utrzymania elastyczności tkanki płucnej. 

 

Regularne przyjmowanie ziemi okrzemkowej, posiada wiele innych korzyści zdrowotnych:

* Obniża ciśnienie krwi i zły cholesterol

* Łagodzi ból stawów

* Wpływa na lepszą kondycję skóry i włosów

* Przyczynia się do zdrowszych zębów i dziąseł

* Poprawia stan paznokci 

* Zmniejsza skłonność do zaparć

* Zmniejsza stany bezsenności

* Zwiększa witalność, poprawia samopoczucie, dodaje energii

 

Osoby, które regularnie stosują spożywczą ziemię okrzemkową przekonują, że wystąpiły u nich widoczne zmiany. Ich organizm oczyścił się z toksyn, poprawiło się ich samopoczucie, problemy jelitowe i żołądkowe zmniejszyły się.  Stosowanie ziemi okrzemkowej pozwala uzupełnić niedobory krzemu, dzięki czemu stan zdrowia znacząco się poprawia. 

 

Ziemie okrzemkową przyjmuje się mieszając 1-3 łyżeczek w wodzie. Najlepiej przyjmować ją rano, na czczo. Ważne jest również aby podczas kuracji ziemią okrzemkową wypijać minimum 2 litry wody dziennie. 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl