cienieCiemne kręgi wokół oczu są popularnym problemem, który może przysporzyć każdemu z nas wiele zmartwień. Mogą powodować, że wyglądamy na zmęczonych i wyczerpanych, choć w rzeczywistości jesteśmy pełni energii. Gdzie więc szukać przyczyn? Co je powoduje, skąd się biorą?  

Cienie mogą pojawiać się ze względu na nadmiar pigmentu w delikatnej skórze pod oczami. Także z biegiem lat, gdy skóra robi się wiotka, cienka, mniej elastyczna i jędrna, wtedy cienie wokół oczu są bardziej widoczne. Czasami poprzez ciemne kręgi organizm wskazuje, że występują problemy zdrowotne, niedobory żywieniowe czy alergia. U wielu osób cienie pod oczami nie są spowodowane problemami medycznymi. Często są one złudzeniem optycznym, które powoduje światło, rzucane z góry.  

Jak sobie z nimi radzić? Co robić by pozbyć się problemu?

Po pierwsze: Zmień nawyki! 

Istnieje kilka naturalnych sposobów, które można wypróbować aby pozbyć się niechcianych cieni. Skuteczność tych metod jest w dużej mierze uzależniona od ich przyczyn. Jeśli przypuszczasz, że spowodowane są one odwodnieniem, należy zwiększyć spożycie wody. Polecamy to jednak każdemu, gdyż nawadnianie organizmu przyczynia się do poprawy stanu skóry i lepszego samopoczucia. Zmiany w diecie, również mogą poprawić bądź zlikwidować problem cieni wokół oczu. Unikaj więc soli i czerwonego mięsa, zwiększ spożycie witaminy C. Warto zapewnić sobie wieczorny relaks, nakładając na obszar pod oczami schłodzone plasterki ogórka na około 15 minut. Codziennie należy stosować ochronę przeciwsłoneczną, by nie narażać delikatnej skóry na działanie promieni UV.  

Pamiętaj o codziennej pielęgnacji 

rewitalizujacy-krem-pod-oczyPolecamy regularne stosowanie Rewitalizującego kremu pod oczy Epionce, który zniweluje stan zapalny oraz pogrubi warstwę rogową naskórka. Krem zawiera technologię soft focus, która poprzez perfekcyjny efekt optyczny, zdecydowanie zmniejszy widoczność cieni.   

Dobrym rozwiązaniem na problem cieni wokół oczu jest innowacyjny krem:  Biometa eye repair SkinMedica. Krem ten zawiera m.in. witaminy C i E, kwas hialuronowy, peptydy. Jest świetnym sposobem na odbudowę i rewitalizację delikatnej skóry wokół oczu.  

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl