latoCo roku odliczamy dni do lata, do upalnych, słonecznych dni i czasu odpoczynku. Kiedy wreszcie nadchodzi ten moment… Twoje nogi pokryte są ukąszeniami, włosy straciły blask, skóra na plecach łuszczy się i piecze, a upał sprawia, że nie sposób wyjść na zewnątrz… Wtedy w głowie może pojawić się myśl: „Chcę zimy!"

W tym roku niech będzie inaczej! Zastosuj się do kilku porad, aby uniknąć poczucia, że kolejny raz lato okazało się niemiłosierne dla Twojej skóry i włosów …

 


1.    Zawsze przed wejściem do basenu, opłucz włosy w niechlorowanej wodzie. Dzięki temu włosy nie będą w stanie wchłonąć chloru i na dłużej zachowają ochronę przed przesuszeniem i utratą blasku.
2.    Kluczem do utrzymania właściwego koloru włosów jest chronienie ich przed słońcem. Zawsze podczas ekspozycji na słońcu noś kapelusz czy inny rodzaj ochrony, który zawiera SPF.
3.    Jeśli Twoim problemem jest skóra trądzikowa. Oczyszczaj swoje ciało żelem z kwasem salicylowym, zaraz po ćwiczeniach, fitnesie czy innych aktywnościach.
4.    Dbaj o odpowiednią ochronę słoneczną całego ciała. Stosowanie kremów z filtrem pomoże Ci zapobiec oparzeniom słonecznym. Jeśli jednak tym razem nie zastosowałeś właściwej ochrony, na ratunek piekącej skórze zastosuj zieloną herbatę w postaci kompresów czy kąpiel w płatkach owsianych.  Olejek z drzewa herbacianego również ukoi podrażnioną skórę.
5.    Najgorsze co możesz zrobić z łuszczącą się skórą po oparzeniu słonecznym jest zdzieranie jej. Jeśli męczysz się z łuszczącą skórą, regularnie i obficie ją nawilżaj odpowiednimi preparatami. 
6.    Wyjeżdżając na urlop nie zapomnij zabrać ze sobą skutecznych preparatów na ukąszenia. Dzięki temu uda Ci się w porę załagodzić swędzącą skórę.
7.    Jeśli podczas letnich wędrówek testowałeś nowe buty, bardzo prawdopodobne jest, nabawienie się pęcherzy. Jeśli chcesz je przebić, wykorzystaj sterylną igłę. Pamiętaj także o dokładnym oczyszczeniu skóry. Aby przyśpieszyć proces gojenia posmaruj miejsce wazeliną przed nałożeniem opatrunku. 

 

źródło: www.luckyshops.com

 

 

Warto przeczytaćKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl