"Nie jesteś chory, jesteś spragniony. Nie lecz pragnienia lekami."  Dr F. Batmanghelidj

 

wodaWoda jest nam niezbędna do przeżycia, bez niej organizm przestaje działać prawidłowo. Stanowi ponad połowę masy ciała, a człowiek nie może przetrwać bez niej dłużej niż kilka dni. W naszym organizmie zachodzi wiele procesów, które potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania. 

Picie wody pomaga w utrzymaniu równowagi płynów ustrojowych. Nasz organizm składa się w około 60% z wody. Funkcjami płynów ustrojowych jest trawienie, wchłanianie, krążenie, transport cennych składników odżywczych, czy utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała, a gdy w organizmie spada ilość płynów, mózg wyzwala poczucie pragnienia. 

Woda jest jednym z najlepszych narzędzi do utraty wagi. Dlaczego? Ponieważ zastępuje napoje o wysokiej wartości kalorycznej. Często wydaje nam się, że odczuwamy łaknienie, głód, jednak w rzeczywistości jesteśmy po prostu spragnieni. Woda nie posiada kalorii, nie ma tłuszczu, węglowodanów i cukru. Jest więc niezbędnym elementem diety odchudzającej. Czując głód czy pragnienie, w pierwszej kolejności sięgnij po szklankę wody! 

wodaPijąc odpowiednie ilości wody można znacząco obniżyć ryzyko zawału serca. Badanie wykazały, że  osoby, które piły więcej niż 5 szklanek wody dziennie, były o 41% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca niż ci, którzy pili mniej niż dwie szklanki.  

Czujesz się zmęczony, brak Ci energii i chęci do czegokolwiek? Organizm pozbawiony wody, nawet przy minimalnym odwodnieniu "wysysa" energię z organizmu. Picie zbyt małej ilości wody może prowadzić do zmęczenia, osłabienie mięśni i zawrotów głowy.

Pijąc regularnie minimum 1,5 l wody dziennie, szybko zobaczysz poprawę kondycji skóry, uzyskasz efekt rozjaśnienia i blasku. Ważne bowiem jest nawilżanie skóry również od wewnątrz.

 

Gdziekolwiek jesteś miej przy sobie zawsze butelkę wody, pijąc ją regularnie szybko zobaczysz jakie korzyści może Ci przynieść!


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl