sałatkaKochamy wszystko, co zielone i zdrowe. Odżywiając się, chcemy dostarczyć naszemu organizmowi jak najwięcej cennych składników, które sprawią, że nasze ciało stanie się silniejsze, a skóra oszałamiająco piękna.  

Dodaj którykolwiek z tych pięciu składników do swoich ulubionych dań, a zobaczysz satysfakcjonujące efekty. 

 

 

 

1) Nasiona Chia

nasiona Chia

Wypełnione białkiem, błonnikiem, wapniem oraz zdrowymi tłuszczami omega-3 nasiona chia, mogą pochwalić się imponującym profilem odżywczym. Zawierają one również dużo fosforu, który ułatwia naprawę oraz wzrost komórek i tkanek.  Warto posypać nimi sałatkę i cieszyć się z ich korzystnych wartości! 

2) Awokado
awokado
Coś tak wyśmienitego, może być tak korzystne dla zdrowia? Zbyt piękne by było prawdziwe! – otóż nie… Według badań przeprowadzonych przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób wynika, że te osoby, które jedzą codziennie porcję awokado są zdrowsze od tych, które nie korzystają z jego bogactwa. Ten zielony owoc zwalcza choroby serca i oczu związane z procesem starzenia. Jakby tego było mało, zwalcza również wolne rodniki i przyśpiesza produkcję kolagenu. 
Jak tu nie kochać tego cuda?!

3) Łosoś 
łosoś
Dodanie łososia do sałatki to świetny sposób na podniesienie poziomu spożywanego białka. Łosoś jest jednym z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych, jakie można znaleźć. Ta ryba nie tylko dba o serce i problemy z zapaleniem stawów, ale także pomaga w utrzymaniu gładkiej i ożywionej skóry.  By zapobiec zbyt wysokiej zawartości rtęci, najlepiej nabywać łososia z wolnych połowów.

4) Jagody
jagody
Te małe owoce, zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy i mogą być najsilniejszym środkiem opóźniającym oznaki starzenia się skóry. Walczą z rakiem, poprawiają pamięć, zwalczają wolne rodniki i pomagają hamować choroby związane z zaburzeniem funkcji poznawczych. 
Dla zdrowia i słodkiego smaku dodaj około ½ filiżanki jagód do sałatki, a otrzymasz dwa razy więcej ilości przeciwutleniaczy w jednym posiłku, niż przeciętny Amerykanin uzyskuje w ciągu całego dnia. Najwartościowsze jagody to te, kupowane z upraw ekologicznych.

5) Oliwa z oliwek
oliwa z olwiek
Ludność regionu Morza Śródziemnego żyje dłużej oraz ma mniej problemów z sercem niż mieszkańcy Ameryki Północnej. Sekret tkwi w wykorzystaniu oliwy z oliwek. Zdrowe tłuszcze zawarte w tej oliwie pomagają regulować cholesterol, chronią serce, zmniejszają ryzyko udaru, a nawet zwalczają raka piersi i chorobę Alzheimera. Połączenie oliwy z oliwek z odrobiną octu balsamicznego, soli i pieprzem to zdrowy i dobry sposób na dopełnienie smaku sałatki.

 

 Zdrowa, smaczna, bogata w cenne wartości sałatka

Zbilansowana dieta, w wyniku której, dostarczamy naszemu organizmowi ważnych składników odżywczych jest kluczem do utrzymania zdrowego stylu życia. Aby zachować siłę oraz zewnętrzne i wewnętrzne piękno należy również pamiętać o regularnych ćwiczeniach oraz spędzaniu czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. 

Oto Twój przepis na zdrowie! 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl