Ćwiczenia i aktywny tryb życia przynoszą wiele korzyści dla aktywność fizycznazdrowia, ciała i umysłu. Regularne ćwiczenia mogą także poprawić blask i witalność skóry. Ćwiczenia stymulują układ limfatyczny i zwiększają przepływ krwi, dzięki temu wiele tlenu i składników odżywczych przedostaje się do skóry, co wpływa na jej zdrowszy wygląd. Również podczas uprawiania sportu poziom hormonu stresu zmniejsza się i następuje redukcja ogólnego stanu zapalnego.

Jednym z głównych nieuniknionych produktów ćwiczeń fizycznych jest pot. Znajduje się on w skórze, przenika przez pory w celu uwolnienia wolnych rodników. Pot wyzwala uczucie ochłodzenia, ponieważ wyparowuje z powierzchni ciała i obniża jego temperaturę. Choć sam proces pocenia się jest naturalny, może jednak przysporzyć kłopotu osobom ze skórą wrażliwą i trądzikową. Gdy pot łączy się z nadmiarem oleju i sebum może zatykać pory i przyczynia się do rozwoju bakterii, tworzą się więc zaskórniki i pryszcze. Również przecieranie dłońmi twarzy powoduje pogłębienie zmian skórnych takich jak trądzik czy zapalenie. Dlatego też, ważne jest aby korzystać z luźnej, pochłaniającej wilgoć odzieży, która zapobiegnie różnorodnym podrażnieniom.  oczyszczanie

Dla osób borykających się z trądzikiem poleca się stosowanie właściwego oczyszczania i peelingu przed rozpoczęciem ćwiczeń oraz wykonanie podobnej procedury po ćwiczeniach. Niezmiernie istotne jest w przypadku uprawiania sportu na świeżym powietrzu użycie ochrony przeciwsłonecznej. 

Dzięki zastosowaniu się do tych prostych rad, możemy być pewni, że Nasza skóra jest chroniona i czerpie wyłącznie same korzyści z aktywności fizycznej.

 

Czytaj więcej


 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl