ustaWraz z wiekiem usta tracą swoją objętość i młodzieńczy kształt. Zanikają ich odpowiednie kontury i barwa. Jednak chęć poprawy wyglądu ust dotyczy także wielu młodych osób, które pragną korekty swoich ust, z powodu ich niesymetrycznego kształtu, zbyt małej górnej czy dolnej wargi.

Rośnie liczba osób, które decydują się na zabieg powiększania ust, temat ten staje się w mediach coraz popularniejszy... Co powinna więc wiedzieć kobieta, która chce poddać się zabiegowi powiększenia ust? Na czym polega zabieg? Jakie są dostępne metody? Jak długo utrzymują się efekty?  

Zabieg obejmuje wstrzykiwanie - wprowadzanie materiału wypełniającego w usta, celem zwiększenia ich objętości. Najpopularniejszą metodą jest kwas hialuronowy, jednak ostatnio coraz częściej w roli wypełniacza występuje również własna tkanka tłuszczowa.

Istnieje wiele rodzajów wypełniaczy, które stosuje się w medycynie estetycznej. Zdecydowana większość obecnie stosowanych wypełniaczy opiera się na kwasie hialuronowym, który również naturalnie występuje w skórze. Wpływa to na łatwość tolerowania go przez organizm i tym samym niezwykle rzadko wywołuje skutki uboczne. Wypełnianie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest więc powszechnie stosowane. Daje przewidywalne efekty. Nie wymaga testów skórnych czy innych dodatkowych zabiegów. Zabieg nie trwa długo, nie wyłącza z codziennych aktywności.  Efekty zabiegu utrzymują się od 4-12 miesięcy, wszystko zależy od rodzaju zastosowanego wypełniacza.

Inna metoda stosowana w celu powiększenia ust to przeszczep tłuszczu. Zabieg rozpoczyna się od pobrania tkanki tłuszczowej z okolicy, gdzie znajduje się jej nadmiar. Pobranie tkanki następuje w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał jest oczyszczany. Proces oczyszczania nie trwa dłużej niż 15 minut. Następnie sterylny, oczyszczony tłuszcz wstrzykiwany jest w obszar ust. Obecnie istnieją innowacyjne metody oczyszczania i przygotowywania tłuszczu do przeszczepu, m.in. metoda Puregraft. Dlatego też przeszczep jest bardziej wydajny, przewidywalny i sterylny, a wypełniacz naturalny. Aby wybrać idealny dla własnych potrzeb wypełniacz skonsultuj swoje oczekiwania względem zabiegu ze specjalistą. 

 

źródło: advancingyourhealth.org

Czytaj więcejKontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl