Coraz częściej do mojego gabinetu przychodzą osoby z problemem nadmiernego wypadania włosów. Już od wejścia zadają pytania: co mają stosować, jakie produkty używać do mycia włosów, które witaminy zażywać? łysienie

Najważniejsze jest ustalenie pierwotnej przyczyny nadmiernej utraty włosów, następnie zastosowanie terapii neutralizującej negatywny wpływ tych czynników. 

Problem wypadania włosów dotyczy 100% populacji ludzkiej. Na skórze głowy znajduje się około 100 000 –150 000 włosów. Codziennie tracimy około 40-100 włosów. Kiedy jednak możemy mówić o nadmiernym wypadaniu? Wtedy, kiedy podczas dnia ilość wypadających włosów jest większa od 100.  Aby określić rodzaj łysienia oraz stopień zaawansowania wykonuje się trichogram, czyli mikroskopową ocenę włosów. 

 

Wyróżniamy dwa rodzaje łysienia:

1. okresowe wypadanie włosów, które spowodowane jest czynnikiem zewnętrznym lub wewnętrznym (stres, poród, zmęczenie, operacje w znieczuleniu ogólnym, gwałtowne odchudzanie)

2. uwarunkowane genetycznie, czynnikiem, który inicjuje proces łysienia są zaburzenia hormonalne, często z towarzyszącym łojotokiem 

 

W ostatnich latach wzrasta ilość kobiet borykających się z problemem łysienia. Dlatego też przekonanie, że problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy w większości mężczyzn, jest błędne. 

Bardzo ważne jest, aby każdy przypadek nadmiernego wypadania włosów wśród kobiet był dokładnie zdiagnozowany, ponieważ bardzo często przyczyna tkwi w zaburzeniach hormonalnych. Wtedy konieczne jest wdrożenie odpowiedniej diagnostyki hormonalnej, która pozwoli na wykrycie przyczyny zaburzeń, a diagnoza pozwoli na odpowiednie i indywidualne leczenie.

Postawienie diagnozy  i ustalenie terapii poprzedza zawsze badanie trychologiczne przy użyciu mikrokamery. Obecnie bardzo dobre efekty uzyskujemy dzięki karboksyterapii – kontrolowanemu podskórnemu podaniu dwutlenku węgla, który  w znaczny sposób pobudza mikrokrążenie. Zabiegi są przeprowadzane w seriach, liczba zabiegów w serii uzależniona jest od indywidualnych potrzeb pacjenta. Kuracja może być także uzupełniona podaniem osocza bogatopłytkowego (przygotowanego z własnej krwi pacjenta, co minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii) lub naświetlaniem światłem LED. Stosujemy także mezoterapię mikroigłową i oczywiście  kuracje domowe. 

Artur Markowski

 

 

 

 

 

 

 

Dr Artur Markowski
specjalista dermatolog

 

Pomorskie Centrum Medycyny Estetycznej

Pomorskie Centrum Medycyny Estetycznej powstało w 1995 roku, jako kompleks medyczno-kosmetologiczny – jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w regionie i jednym z pierwszych w Polsce. Od samego początku konsekwentnie realizuje misję, dbając o zdrowie i urodę swoich Klientów.

Adres: ul. Szosa Chełmińska 84/86, 87-100 Toruń
Telefon: 662 120 403 lub 881 931 685
 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl