Gabinety medycyny estetycznej odwiedzają dziś nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Szeroki zakres usług sprawia, że istnieje możliwość wykonania zarówno drobnych korekt, jak i znacznie bardziej skomplikowanych zabiegów. Jak się do nich przygotować? O czym w szczególności powinien pamiętać personel? W naszym artykule udzielamy odpowiedzi na najważniejsze pytania!

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

W gabinetach medycyny estetycznej na pierwszym miejscu powinno być dobro i bezpieczeństwo pacjenta. Bardzo istotna jest także higiena, która stanowi wizytówkę miejsca. Dlatego też konieczna jest dokładna dezynfekcja stanowiska pracy, narzędzi i sprzętów. W tym zakresie trzeba ściśle przestrzegać wytyczonych standardów. Pracownik musi mieć na sobie specjalną odzież, która chroni zarówno jego, jak i pacjentów. Warto sięgnąć po tuniki medyczne, które są wygodne, a także prezentują się profesjonalnie.

 Jaki strój sprawdzi się w gabinetach medycyny estetycznej? Sprawdź! 

Strój awaryjny, który warto mieć w zanadrzu

Zabiegi medycyny estetycznej to bardzo szeroka kategoria. Niektóre to wyłącznie drobne korekty, inne wymagają użycia specjalistycznych substancji, z którymi trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie. W tego rodzaju miejscu pracy należy przestrzegać podstawowych zasad higieny. Dlatego też zawsze warto mieć wersję zapasową odzieży, która pozwoli na dalsze wykonywanie obowiązków mimo zabrudzenia, czy zniszczenia stroju. W niektórych miejscach jest to wymóg, ponieważ wykonywanie zabiegów w brudnej odzieży może być niebezpieczne. Ponadto, w przypadku kontaktu z pewnymi substancjami, odzież medyczną trzeba jak najszybciej zdjąć. 

Dlatego też dobrze jest wyposażyć się w wygodne spodnie dostępne na https://anilon.pl/spodnie-kosmetyczne/, oraz bluzy, które pozwolą przyjmować pacjentów przez cały dzień, niezależnie od sytuacji.

Jak umawiać pacjentów na zabiegi?

Jednym z etapów przygotowania do pracy w gabinecie medycyny estetycznej jest opracowanie planu umawiania pacjentów. Chodzi o to, aby nie musieli oni oczekiwać na wizytę zbyt długo, a z drugiej strony, by nie powstawały w harmonogramie niepotrzebne luki. Specjalista jest w stanie ocenić, jak dużo czasu potrzebuje na przeprowadzenie konkretnego zabiegu. Powinien jeszcze doliczyć kilka minut na wywiad i kwalifikację. Niektóre zabiegi można wykonać w 15 minut, inne wymagają nawet kilku godzin pracy. Konieczne jest więc stworzenie takiego planu dnia, który pozwoli na efektywną pracę. 

Przy umawianiu wizyty zawsze pytamy, jaki konkretnie zabieg wybrał pacjent. Jeśli nie wie, na co się zdecydować, zaproponujmy mu konsultację wstępną, która jest podstawowym elementem procesu leczenia. W gabinetach medycyny estetycznej na zabiegi często umawia rejestratorka, dlatego należy przeszkolić ją w zakresie prawidłowego planowania przyjęć. Trzeba też pamiętać o pewnych przeciwwskazaniach do zabiegów - np. w upały nie przeprowadza się tych, które mocno ingerują w strukturę skóry twarzy, gdyż słońce mogłoby ją dodatkowo podrażnić. Umawianie pacjentów pomimo przeciwwskazań wiąże się z koniecznością późniejszego odwoływania wizyt

Dokumentacja medyczna - jak ją wypełniać?

Obsługa pacjenta nie kończy się na przeprowadzeniu wywiadu. Obowiązkiem pracownika jest też wypełnienie dokumentacji, która stanowi materiał dowodowy w razie jakichkolwiek roszczeń. Dokumentację medyczną należy wypełniać:

  • na bieżąco, po każdym pacjencie,
  • zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • załączając odpowiednie zaświadczenia (np. wyrażenie zgody lekarza prowadzącego na zabieg),
  • załączając niezbędne informacje, takie jak wywiad z pacjentem.

Niestety, w wielu gabinetach obowiązek ten jest zaniedbywany, co stanowi duży problem w razie ewentualnych reklamacji. Trzeba też pamiętać, że pracownik gabinetu medycyny estetycznej nie może przystąpić do pracy, jeśli stwierdzi przeciwwskazania do konkretnego zabiegu. W takim przypadku może zaproponować pacjentowi alternatywne rozwiązanie albo przełożyć wizytę na inny termin. W dokumentacji powinny znaleźć się tego typu informacje.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl