Mycie twarzy wydaje się banalną czynnością, którą każda z nas wykonuje prawidłowo. Jak w poprawny sposób myć twarz? Czy sam żel do mycia wystarczy? O czym jeszcze warto pamiętać? Odpowiadamy!

 

Dlaczego mycie twarzy jest ważne?

Skóra twarzy ma pełne ręce roboty! Każdego dnia narażona jest na warunki atmosferyczne, walczy z zanieczyszczeniami, zmianami temperatury i utrzymuje odpowiedni poziom pH. Wydziela też sebum, które w połączeniu z drobnym kurzem, pyłem czy drobinkami smogu może zatykać pory, tworząc zaskórniki. Tylko regularne i prawidłowe oczyszczanie cery może sprawić, że zmian skórnych będzie mniej lub nie będą pojawiać się wcale. Jak więc odpowiednio myć twarz?

Rano i wieczorem

Warto pamiętać, że twarz potrzebuje oczyszczenia i wieczorem, i rano. Wieczorem dlatego, że skóra po całym dniu jest zanieczyszczona, znajdują się na niej resztki makijażu czy innych kosmetyków, więc należy je usunąć przed snem, by dać cerze odpocząć. Jednak skóra potrzebuje dokładnego umycia także rano. Dlaczego? Ponieważ nocą również intensywnie pracuje! Pozbywa się toksyn, produkuje sebum i się poci. Wszystkie te substancje należy usunąć z twarzy przed aplikacją kremów czy makijażu o poranku. Tylko wtedy efekt będzie zadowalający!

Nie tylko wodą

Czym oczyszczać twarz? Sama woda nie wystarczy – nawet jeśli nie nakładasz makijażu, powinnaś sięgnąć po żel do mycia twarzy. Cera mieszana, tłusta czy normalna potrzebują produktu oczyszczającego. Dlaczego? Każda skóra produkuje sebum, którego nie da się zmyć samą wodą, podobnie jak zanieczyszczeń, które mimochodem osadzają się na niej. Wyposaż się więc w żel do mycia twarzy, który pomoże Ci usunąć wszystko, co nie powinno się na skórze znaleźć.

Jak zatem myć twarz?

Najbardziej efektywny proces oczyszczania twarzy składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem powinien być demakijaż. Usunięcie kosmetyków kolorowych jest podstawą do oczyszczenia buzi – ich pozostałości mogą zapychać pory. Pamiętaj o demakijażu również wtedy, gdy korzystasz z kremów z filtrem UV oraz gdy nie korzystasz z żadnych kosmetyków. Na twarzy zawsze znajdą się jakieś zabrudzenia!

Najlepiej do oczyszczenia użyć płynu micelarnego lub mleczka do demakijażu, który nakładamy na wacik i przecieramy delikatnie całą twarz. 

Nie wszyscy wiedzą, ale płyny do demakijażu muszą zostać zmyte z twarzy, dlatego kolejnym krokiem powinno być usunięcie ich za pomocą produktu myjącego. Wybierz ten dopasowany do swojej skóry: żel do mycia twarzy trądzikowej, mieszanej czy suchej najlepiej spełni jej oczekiwania. Pamiętaj jednak, by unikać mocnego pocierania skóry – może to spowodować jej podrażnienie i zaczerwienienie. 

Jeśli uważasz, że Twoja skóra potrzebuje mocniejszego oczyszczenia, mycie zakończ peelingiem. Najdelikatniejsze są te enzymatyczne, które rozpuszczają martwy naskórek i nie wymagają mocnego tarcia skóry. Dla mocniejszego efektu złuszczania możesz wybrać produkty mechaniczne z naturalnymi drobinkami.

Mycie twarzy jest proste tylko pozornie. Pamiętaj, by zawsze kłaść się spać z oczyszczoną twarzą. W tym celu używaj kosmetyków przeznaczonych do Twojego typu skóry. Cera odwdzięczy Ci się pięknym i promiennym wyglądem!

Artykuł sponsorowany

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl