Mezoterapia twarzy, dzięki precyzyjnemu wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio do odpowiednich warstw skóry za pomocą cienkich igieł, pozwala osiągnąć niesamowite rezultaty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zabiegowi i omówimy efekty, jakie może dawać. Jeśli zastanawiasz się, jak mezoterapia może wpłynąć na kondycję Twojej skóry i czy jest to zabieg dla Ciebie, zapraszamy do dalszej lektury. Poznaj tajniki tego innowacyjnego zabiegu.

 

 

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to jeden z zabiegów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej, który polega na wprowadzaniu substancji aktywnych bezpośrednio w skórę przy użyciu cienkich igieł. Ma on na celu dostarczenie składników odżywczych, leków lub innych substancji terapeutycznych, tak aby poprawić kondycję cery.

Podstawowa procedura mezoterapii składa się z kilku kroków:

  • ocena cery pacjenta, pacjentki oraz poznanie oczekiwań,
  • dobranie preparatu oraz przygotowanie go,
  • wprowadzenie substancji do odpowiednich warstw skóry,
  • opcjonalnie masaż twarzy,
  • nałożenie substancji łagodzących oraz produktów z filtrem przeciwsłonecznym.

Jakie efekty daje mezoterapia twarzy?

Mezoterapia to zabieg na wiele problemów z cerą (więcej na stachuradrozd.pl), ponieważ może pomóc w poprawie ogólnego wyglądu i kondycji skóry twarzy. Substancje aktywne podawane podczas zabiegu mogą ją odżywiać, nawilżać i regenerować jej komórki, co pozwala na uzyskanie zdrowszego, bardziej promiennego wyglądu. Zabieg mezoterapii igłowej może także zastąpić lifting w przypadku drobnych zmarszczek, ponieważ zmniejsza ich widoczność. Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jej elastyczność i jędrność cery. Ponadto przy użyciu substancji rozjaśniających, takich jak witamina C, kwas kojowy czy ekstrakty roślinne, mezoterapia może pomóc w redukcji przebarwień skóry, plam starczych lub blizn potrądzikowych, nadając skórze bardziej jednolity ton. Warto jednak pamiętać, że efekty mezoterapii mogą się różnić w zależności od indywidualnych reakcji pacjenta oraz wykorzystanych substancji. Przed przystąpieniem do mezoterapii każdorazowo ważne jest skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby i odpowiednio dobierze preparat oraz wykona prawidłowe wkłucia.

Dla kogo sprawdzi się mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapia może być stosowana u osób z różnymi problemami skórnymi i jest zazwyczaj wskazana dla osób dorosłych. Decydują się na nią pacjencji i pacjentki z:

  • widocznymi efektami starzenia się skóry,
  • suchą i odwodnioną cerą,
  • przebarwieniami,
  • bliznami potrądzikowymi.

Warto pamiętać, że zabieg mezoterapii igłowej twarzy ma swoje ograniczenia i nie zawsze jest odpowiedni dla wszystkich problemów skórnych. Ponadto przeciwskazaniami do przeprowadzenia procedury są m.in.: ciąża i karmienie piersią, aktywne infekcje skórne na obszarze, który ma być poddany mezoterapii, skłonność do bliznowacenia, alergie na jakiekolwiek składniki stosowane podczas zabiegu, trądzik ropowiczy, egzemy lub łuszczyca, zaburzenia krzepnięcia krwi. O ich występowaniu należy obowiązkowo poinformować lekarza!

Artykuł sponsorowany

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl