Bielizna modelująca od wieków jest wykorzystywana przez kobiety do wysmuklania sylwetki, ale czy rzeczywiście noszenie gorsetu do ćwiczeń może wpłynąć na wymodelowanie talii? Podpowiemy Ci, jak działa tego rodzaju damska bielizna, a dzięki temu przekonasz się, czy warto po nią sięgnąć przy odchudzaniu.

 

Na czym polega działanie gorsetu do ćwiczeń?

Założenie gorsetu wyszczuplającego do ćwiczeń może pomóc zakryć odstający brzuch i boczki, a także widocznie zwęzić obwód talii. Działanie tego rodzaju damskiej bielizny polega na zebraniu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, dzięki temu sylwetka wydaje się smuklejsza. Modelujące gorsety do ćwiczeń dostępne w sklepie JustBeck mogą wspomagać pracę mięśni podczas uprawiania aktywności fizycznej. Bielizna ta została uszyta z elastycznych materiałów i dodatkowo wzmocniona fiszbinami, które stabilizują sylwetkę i w pewnym stopniu pozwalają odciążyć kręgosłup podczas ćwiczeń.

Czy noszenie gorsetu do ćwiczeń pomaga wysmuklić talię?

Najczęściej damskie gorsety wyszczuplające do ćwiczeń są wykonane z bawełny powlekanej lateksem, co przyczynia się do podniesienia temperatury na skórze podczas wysiłku i może pozytywnie wpływać na utratę kilku centymetrów w pasie. Dobrym pomysłem wydaje się również noszenie na co dzień gorsetu wyszczuplającego pod sukienką lub bluzką, aby szybciej uzyskać zadowalające rezultaty. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie smukłej talii jest możliwe dzięki regularnej aktywności fizycznej i stosowaniu zdrowej diety. Natomiast gorset wyszczuplający brzuch powinien być stosowany jedynie jako ubranie do ćwiczeń wspomagające uzyskanie tego efektu.

Czy każdy może nosić gorset do ćwiczeń?

Damskie gorsety do ćwiczeń mogą być zakładane przez kobiety o każdym typie figury, którym zależy na wymodelowaniu i wysmukleniu sylwetki. Tego rodzaju bielizna wyszczuplająca będzie odpowiednia dla pań zmagających się z bólami kręgosłupa, skoliozą i osób po rozejściu się mięśnia prostego brzucha. Gorsety fitness mogą nosić także kobiety, które chciałyby przyspieszyć proces powrotu do figury po ciąży i cesarskim cięciu.

Warto jednak pamiętać o istnieniu pewnych przeciwwskazań do korzystania z tego typu bielizny modelującej. Przede wszystkim gorsetu wyszczuplającego nie powinny zakładać osoby cierpiące na refluks, wrzody żołądka i inne schorzenia ze strony układu pokarmowego. Ze względu na bezpieczeństwo płodu niewskazane jest również noszenie mocno uciskającej brzuch bielizny przez kobiety w ciąży.

Bardzo istotną kwestię stanowi właściwe dopasowanie gorsetu do ćwiczeń do sylwetki. Bielizna ta nie powinna krępować ruchów i umożliwiać swobodne oddychanie. Noszenie za ciasnego gorsetu wyszczuplający talię może przyczynić się do wystąpienia problemów zdrowotnych. Jak sądzisz, czy gorset do ćwiczeń rzeczywiście może zmniejszyć obwód talii? Podziel się swoimi spostrzeżeniami w komentarzu.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl