Makijaż permanentny zyskuje coraz większe grono zwolenniczek. Nie jest to specjalnie zaskakujące, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że profesjonalnie wykonana mikropigmentacja prezentuje się niezwykle naturalnie, efekty takiego zabiegu utrzymują się przez długi czas, a ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome. W tym miejscu pojawia się jednak pytanie: czy makijaż permanentny jest bezpieczny dla kobiet z alergiami? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Na wstępie należy zaznaczyć, że na bezpieczeństwo makijażu permanentnego największy wpływ mają warunki, w jakich jest wykonywany. Mówimy tu o zabiegu inwazyjnym, więc nie można zaufać pierwszemu lepszemu gabinetowi, który pojawia się w wyszukiwarce po wpisaniu frazy „gabinet medycyny estetycznej Poznań”. Specjalista wykonujący makijaż permanentny ust, brwi czy powiek musi legitymować się odpowiednimi certyfikatami i pracować z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Poza tym, stosowane pigmenty muszą mieć wszystkie niezbędne atesty. Tylko w takich warunkach można mówić o bezpieczeństwie zabiegu. Mając to na względzie, polecamy salon Aura gabinet medycyny estetycznej Poznań.

Makijaż permanentny a alergie

W profesjonalnej kosmetologii i medycynie estetycznej nie ma miejsca na półśrodki. Jeżeli makijaż permanentny brwi (lub dowolny inny) wykonasz w renomowanym salonie, zyskasz pewność, że linergista zastosuje przebadany klinicznie pigment, który jest bezpieczny dla zdrowia. Mimo to, w niektórych barwnikach mogą znaleźć się substancje uczulające: chlorek kobaltu, dwuchromian potasu i parafenylenodwuamina. Poza tym należy wspomnieć, że igła, przy pomocy której wykonywany jest zabieg mikropigmentacji, może zawierać nikiel, który też może wywoływać reakcję alergiczną. Co za tym idzie, alergie należy traktować jako przeciwwskazanie do wykonania makijażu permanentnego. Taką informację można znaleźć na stronach renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, m.in. pod adresem makijaż permanentny brwi Poznań.

Jakie objawy mogą świadczyć o reakcji alergicznej?

Rodzaj symptomów i ich nasilenie jest uzależniony od substancji, która wywołała reakcję alergiczną. Uczulenie na jeden ze składników pigmentu najczęściej objawia się swędzeniem w miejscu, w którym barwnik został wprowadzony pod skórę, i zaczerwienieniem. W niektórych przypadkach pojawia się też obrzęk.

Czy skłonność do alergii definitywnie wyklucza możliwość wykonania trwałego makijażu?

Na postawione wyżej pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Skłonność do alergii nie musi oznaczać, że makijaż permanentny ust Poznań przyczyni się do wystąpienia niepożądanej reakcji. Dla własnego bezpieczeństwa, warto wykonać testy uczuleniowe. Mówimy tu o badaniu płatkowym, które jest całkowicie nieinwazyjne (nie wymaga przerwania ciągłości tkanek) i bezbolesne. Prosty test da Ci odpowiedź na pytanie, czy którykolwiek ze składników pigmentu zadziała na Ciebie uczulająco. Mając na względzie swoje bezpieczeństwo, warto go wykonać. Trzeba bowiem pamiętać, że substancji wprowadzonej pod skórę nie da się ot tak usunąć, od razu, gdy pojawią się symptomy alergii.  

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl