Używanie tzw. doczepów jest rzeczą całkiem naturalną. Można je poniekąd traktować jako "lekarstwo" dla tych osób, których włosy są przerzedzone, łamliwe i nie dają one nadziei na zapuszczenie bujnej czupryny. Tak samo jak w przypadku włosów naturalnych, ważne jest to, aby te doczepiane w odpowiedni sposób pielęgnować. Pozwoli to cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas.

 

Nawilżenie dla włosów

Stanowi podstawę dla włosów doczepianych. Chodzi bowiem o to, że nie są one w stanie czerpać z cebulek, których głównym zadaniem jest dostarczenie odpowiednich składników. Doczepy, które nie mogą z tego skorzystać, są bardziej narażone na przesuszenie. To dlatego tak ważne używanie jest odpowiedniego szamponu nawilżającego.

Szampon do włosów przedłużanych to preparat kosmetyczny, który w całości został opracowany z myślą o tego rodzaju włosach. Jest on w stanie zapewnić odpowiedni poziom nawilżenia na całej długości, aż po same końcówki. Jest to ważne, ponieważ bez tego włosy będą matowieć i tracić swój blask. Dobry szampon będzie w stanie zapewnić odpowiednie nawilżenie - a co za tym idzie, blask oraz witalność.

Na półce przyda się również odżywka do włosów przedłużanych. Kolejny preparat, którego zadaniem będzie zapewnienie głębokiego poziomu nawilżenia. To dzięki odżywce będzie możliwe dostarczenie odżywczych i nawilżających składników z zewnątrz. Warto wiedzieć, że odżywka jest w stanie zapewnić także możliwość odbudowania powłoki ochronnej, a także wspiera, jeżeli chodzi o scalenie rozdwojonych końcówek.

O czym nie można zapomnieć?

To fakt, że bazowanie na odpowiednich kosmetykach jest ważne. Nie można jednak zapomnieć o kilku podstawowych zasad, które pomogą utrzymać włosy doczepiane w dobrej kondycji. Należy pamiętać o tym, że:

  • wody należy myć w letniej wodzie - zbyt wysoka temperatura może być dla doczepów zbyt agresywna;
  • czesz palcami lub odpowiednimi szczotkami do włosów przedłużanych - w szczególności, jeżeli chodzi o mycie, włosy doczepiane należy zawsze traktować delikatnie;
  • nie trzyj i nie szoruj - nigdy nie można stosować przy nich okrężnych ruchów, ponieważ będzie to prowadzić do ich plątania, po umyciu włosy należy zawsze delikatnie owinąć w ręcznik;
  • ochronne preparaty termoaktywne - w szczególności, jeżeli ktoś ma tendencję do używania suszarki, prostownicy lub też innego urządzenia, które generuje wysoką temperaturę, są one dozwolone, ale musisz pamiętać o pewnym umiarze dla dobra włosów doczepianych;
  • odpowiednia szczotka - taka, która dedykowana jest do włosów przedłużanych, tradycyjne szczotki/grzebienie są w stanie zaszkodzić całej strukturze włosa.

Dodatkowe kosmetyki do włosów przedłużanych

Warto także, aby pod ręką mieć maskę do włosów przedłużanych, szampon oczyszczający, a także płyn do usuwania taśm. Włosy doczepiane nie są wieczne. Po jakimś czasie trzeba będzie je usunąć. Warto zrobić to przy użyciu odpowiednich kosmetyków, aby mieć pewność, że nikt nie zaszkodzi swoim włosom naturalnym.

Pamiętaj o tym, aby zrezygnować z używania kosmetyków, które dedykowane są do włosów przeciwłupieżowych. Nie możesz także wykorzystywać tych preparatów, które w swoim składzie zawierają alkohol. Będą one niekorzystnie wpływać nie tylko na włosy doczepiane, ale także na te naturalne, powodując m.in. kołtunienie.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl