Wyjeżdżając na urlop zabieramy ze sobą głównie niezbędne kosmetyki. Czego nie można pominąć i jak zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce?

 

Pielęgnacja twarzy

Podczas urlopu warto zadbać o pielęgnację twarzy. Cera pozostawiona "sama sobie" na tydzień czy dwa nie będzie dobrze się prezentować. Jakie kosmetyki powinnismy więc spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Przede wszystkim – kremy do twarzy. Można znaleźć produkt, który będzie nadawał się zarówno na dzień i na noc, co pozwoli nam zaoszczędzić miejsce, nie warto jednak całkowicie rezygnować z kremu. Ukoi on skórę podrażnioną wiatrem czy słońcem, nawilży cerę, będzie też dobrą bazą pod makijaż.

Koniecznie powinniśmy mieć też przy sobie krem z filtrem UV. Zabezpieczy on skórę przed niekorzystnymi skutkami oddziaływania słońca, ograniczy powstawanie przebarwień, mnożenie się piegów. Przede wszystkim jednak, filtr UV będzie chronić skórę przed długofalowymi problemami – słońce przyśpiesza procesy starzenia i może przyczyniać się do powstawania raka skóry.

Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych powinien znaleźć się również produkt do oczyszczania skóry twarzy. Żeby zaoszczędzić miejsce w kosmetyczce znaleźć można delikatny żel zarówno do twarzy jak i ciała. Powinien on jednak nadawać się do twarzy, ponieważ kosmetyki do ciała zazwyczaj są nieco bardziej agresywne w działaniu.

Pielęgnacja ciała i włosów

W wakacyjnej kosmetyczce nie powinno oczywiście braknąć produktów do mycia ciała i włosów. Dobrze aby znalazła się w niej też odżywka. Jeśli stosujemy naprzemienne mycie włosów metodą humektanty - emolienty - proteiny, w wakacje można odpuścić sobie zamienne stosowanie odżywek i wziąć ze sobą jeden, regenerujący produkt. Pomoże on zniwelować skutki padającego stale na włosy światła słonecznego – promieniowania UV. 

Zamiast wielu produktów modelujących, podczas urlopu warto sprawdzić mgiełkę z solą morską, która pozwala uzyskać wakacyjne fale bez wysiłku. Lekko "pogniecione" włosy to popularny letni look, który dobrze sprawdzi się podczas urlopu.

Do wakacyjnej kosmetyczki zapakujmy również balsam do ciała do opalania oraz po opalaniu. Ten drugi powinien dobrze koić – świetnie sprawdzą się formuły z aloesem. Taki produkt będzie nadawać się nie tylko po kontakcie ze słońcem, ale również do codziennej pielęgnacji skóry.

Makijaż

Najwięcej miejsca zaoszczędzić można w kosmetyczce dzięki umiejętnemu stosowaniu wielozadaniowych kosmetyków kolorowych. Prasowaną paletą do konturowania twarzy możemy wykonać również makijaż oka, wielozadaniowego sztyftu użyjemy zarówno za zaróżowienia policzków jak i pomalowania ust. Matowy cień do powiek możemy wykorzystać do zrobienia kreski, wycieniowania zewnętrznego kącika i przyciemnienia brwi. Rozświetlacz nałożony na matową pomadkę pomoże nam uzyskać efekt rozświetlonych ust. Możliwości są niezliczone.

Kompletując wakacyjną kosmetyczkę warto zadbać o taki zestaw produktów, który pozwoli nam szybko i kompleksowo zadbać o siebie, nie zabierze zbyt wiele miejsca (szczególnie jeśli podróżujemy wyłącznie z bagażem podręcznym i dodatkowo obowiązują nas limity objętości). Z drugiej strony warto tak dobierać kosmetyki, żeby nasza wyjazdowa kosmetyczka pozwoliła nam na pielęgnację i makijaż nieodbiegający od domowej rutyny.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl