Kosmetyki z kwasem hialuronowym do włosów zyskują coraz większą popularność. Ten jeden składnik ma bowiem szerokie działanie. Dzięki niemu włosy stają się gładkie, miękkie i błyszczące. Ale kwas hialuronowy ma znacznie więcej właściwości. Działa między innymi uelastyczniająco i jest niezastąpiony w odbudowie suchych zniszczonych kosmyków. Poznaj zalety stosowania kwasu hialuronowego na włosy!

 

Jak działają kwas hialuronowy na włosy?

Kwas hialuronowy ceniony jest przede wszystkim na silne właściwości nawilżające. Zapewnia więc optymalne nawilżenie i minimalizuje wysuszające działania detergentów. Działa regenerująco i naprawczo na suche i zniszczone kosmyki. Zapewnia optymalne nawodnienie normalnych i przetłuszczającym się włosom, a jednocześnie nie obciąża ich. Sprawia, że włosy stają się miękkie, gładkie i elastyczne. Do tego daje blasku, hamuje puszenie i chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych – wiatrem, mrozem, słońcem.

Kwas hialuronowy na włosy jest niezastąpiony w przypadku suchej skóry głowy, ze skłonnością do łupieżu czy przetłuszczania się. Nie tylko ją nawilży, ale także wzmocni cebulki, pobudzając jednocześnie mieszki włosowe do wzrostu nowych, zdrowych pasm.

Kwas hialuronowy w kosmetykach do włosów

W kosmetykach do włosów stosuje się kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej. Na przykład wielocząsteczkowy kwas, który ma działać na powierzchni włosa, tworząc powłokę zabezpieczającą przed utratą wilgoci to często składnik odżywek do włosów i sprayów termoochronnych do stylizacji na gorąco. Z kolei kwas hialuronowy średniocząsteczkowy daje natychmiastowy, ale krótkotrwały efekt wygładzenia i nawilżenia i ten rodzaj najczęściej dodawany jest do szamponów.

Najlepiej działającym rodzajem kwasu hialuronowego jest ten o małych cząsteczkach. Gwarantuje silny i długotrwały efekt. Z łatwością bowiem penetruje łodygi włosów, docierając w ich głąb. Małocząsteczkowy kwas hialuronowy często jest składnikiem masek do włosów i silnie skoncentrowanych serów. Po zastosowaniu takiego kosmetyku włosy są nawilżone, błyszczące i gładkie. Wyglądają też na pełniejsze, a nie są nadmiernie obciążone.

Kiedy warto stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kosmetyki do włosów z kwasem hialuronowym dobrze się sprawdzą w przypadku włosów suchych i zniszczonych, które potrzebują głębokiej regeneracji. Zapobiega on bowiem łamliwości i rozdwajaniu się końcówek. Pozytywnie wpływa też na ogólną kondycję pasm po koloryzacji. Ochroni je przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych zawartych w farbach i pomoże zachować ich intensywny kolor.

Kwas hialuronowy sprawdzi się także w przypadku kosmyków o słabej strukturze – cienkich, delikatnych. Takie włosy są bardzo podatne na utratę wilgoci, a pod wpływem niektórych kosmyków stają się obciążone, przyklapnięte i wyglądają nieświeżo. Kwas hialuronowy nawilży je, wzmocni, a jednocześnie nada im lekkości.

Po odżywki, maski i sera z kwasem hialuronowym możesz sięgnąć również wówczas, gdy masz włosy pozbawione blasku, są to zwykle wysokoporowate kosmyki, które puszą się i elektryzują. Kwas poprawi ich elastyczność, dzięki czemu będą bardziej giętkie, łatwiejsze do ułożenia i rozczesywania.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl