Na kondycję naszych włosów wpływa wiele czynników. Z jednej strony włosom szkodzić mogą warunki otoczenia, a z drugiej nieodpowiednia dieta i stres. Jeśli zauważymy, że nasze włosy stały się przesuszone, trzeba działać jak najszybciej. Można liczyć na wiele propozycji kosmetyków do włosów suchych, które spełnią nasze oczekiwania. Jak dokonać wyboru? Jakie kosmetyki posłużą nam do zniszczonych i suchych pasm?

 

Dlaczego włosy są przesuszone?

Niestety suche włosy to problem wielu kobiet. Powinniśmy zastanowić się, dlaczego nasze włosy się łamią i są pozbawione blasku. Przyczyn może być bardzo dużo. Negatywnie na włosy wpływają następujące czynniki:

  • Słaby stan zdrowia
  • Brak odpowiedniej ilości witamin
  • Stres
  • Używanie nieodpowiednich kosmetyków do włosów
  • Nadmierne obciążanie włosów zabiegami fryzjerskimi

Aby zapobiegać przesuszaniu się włosów, zwróćmy uwagę na to, jak je suszymy. Strumień powietrza z suszarki powinien być chłodny, przy czym nie należy także mocno wycierać włosów ręcznikiem po umyciu. Stan włosów pogarszać mogą także farby do włosów słabej jakości i nieumiejętne farbowanie. 

Kosmetyki do suchych włosów

Rynek oferuje liczne propozycje kosmetyków do włosów suchych, które mają za zadanie je zregenerować i odżywić. Jeśli postawimy na produkty wysokiej jakości z naturalnymi składniki, z pewnością uzyskamy pożądane efekty. Unikajmy produktów z mocnymi detergentami i parabenami. W drogeriach kupimy profesjonalne preparaty, które są także używane w salonach fryzjerskich. Dzięki temu nasze włosy na nowo odzyskają blask i witalność. Skład kosmetyków powinien się opierać na olejach, witaminach z grupy B, C i E, czy też ziołowych związkach. 

Odpowiednia pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna dla każdej posiadaczki włosów suchych. Po umyciu nałożyć można na zniszczone końcówki specjalny olejek lub serum. Poza tym sprawdzają się także maski do suchych włosów. Tak szeroka oferta sprawia, że każdy dobierze coś dla siebie. W zależności od wybranego rodzaju i swoich potrzeb, nakładamy je na włosy mokre lub suche, przed umyciem. Nie zapominajmy także o tym, że suche włosy potrzebują skutecznej odżywki. Należy je wspierać niezawodnym szamponem, wolnym od szkodliwych substancji. To właśnie szampon używamy najczęściej, dlatego trzeba go doskonale dobrać do skóry głowy i rodzaju włosów. 

Na uznanie zasługują kosmetyki z proteinami, które świetnie regenerują i odżywiają włosy. Używajmy ich raz na tydzień lub rzadziej, tak aby nie osiągnąć odwrotnego efektu. W każdym przypadku trzeba zachować umiar. Jeśli nie do końca wiemy, jak korzystać z kosmetyków lub jakie produkty wybrać, skonsultujmy swoje wątpliwości z fryzjerem. Pomocą służą także sprzedawcy w drogeriach internetowych lub stacjonarnych. Od tej pory suche włosy nie będą już spędzać nam snu z powiek. Pielęgnacja z użyciem markowych produktów może zdziałać cuda, pod warunkiem regularnego i prawidłowego użytkowania. Bez odpowiednio dobranych kosmetyków trudno jest wyobrazić sobie zadbanie o zdrowe i lśniące włosy na co dzień. 

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl