Biceps, czyli mięsień dwugłowy ramienia, jest ważnym elementem stawu ramiennego odpowiadającego za sprawność górnej kończyny. Jeśli uszkodzimy jego ścięgna, możemy mieć duży problem z ruchomością ręki, a co za tym idzie – wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności, dodatkowo nasz komfort życia znacząco obniżą dokuczliwe, nieprzemijające dolegliwości bólowe. Dlatego taki uraz wymaga specjalistycznego leczenia. Jakiego – to zależy od rodzaju problemu, z którym się borykamy. Stan zapalny leczy się najczęściej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i fizjoterapią. Zerwane ścięgna bicepsa natomiast poddaje się rekonstrukcji.

 

Jak wygląda rekonstrukcja ścięgna bicepsa?

Rekonstrukcja ścięgna bicepsa to zabieg chirurgiczny wykonywany klasyczną metodą otwartą. W trakcie zabiegu chirurg rozcina tkanki ramienia uwidaczniając w ten sposób uszkodzony mięsień, a następnie dokonuje niezbędnych napraw i stabilizuje ścięgna bicepsa przy użyciu specjalnych kotwic lub guzików kostnych, po czym zamyka pole operacyjne i zaszywa ranę. Cała procedura trwa mniej więcej 2 godziny. Przez cały czas pacjent jest pod stała opieką lekarzy oraz anestezjologa. Więcej informacji na sport-klinika.pl

Z czym wiąże się taki zabieg?

Rekonstrukcja ścięgna bicepsa wiąże się z rekonwalescencją i rehabilitacją. Pacjent musi się oszczędzać, szczególnie w pierwszym tygodniu po operacji – w tym okresie wykluczona jest jakakolwiek aktywność fizyczna, wskazane są jedynie: odpoczynek, noszenie ręki na temblaku i przyjmowanie leków przeciwbólowych. W kolejnych tygodniach można, a nawet trzeba powoli wdrażać rehabilitację, wykonując – oczywiście z pomocą fizjoterapeuty i pod nadzorem lekarza – indywidualnie dobrane ćwiczenia wzmacniające, które będą stopniowo poprawiać biomechanikę barku i ruchomość kończyny. Rehabilitacja powinna trwać 6 miesięcy, aż do pełnej regeneracji ścięgna bicepsa. 

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl