Jeszcze niedawno implanty zębów były nowinką zarezerwowaną dla gwiazd kina i osób z kręgu biznesu i polityki. Obecnie ta zaawansowana technologia jest dostępna dla wszystkich, a zabiegi wykonuje się rutynowo w setkach gabinetów na terenie całego kraju. Sprawdźmy więc dlaczego warto zdecydować się na implanty i gdzie wykonać taki zabieg.

 

Implanty zębów — zalety

Komfort

Implanty w sposób doskonały imitują naturalne zęby. Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg, podkreślają, że nie odczuwają żadnej różnicy pomiędzy implantem a własnymi zębami. Implanty zarówno pod względem wyglądu, funkcjonowania, jak i pielęgnacji nie różnią się od prawdziwych zębów. Nie posiadają też wad, które mogą mieć inne uzupełnienia protetyczne — nie wymagają mocowania klejem, nie przesuwają się jak niewłaściwie dopasowana proteza i w związku z tym nie powodują skrepowania podczas rozmowy czy spożywania posiłków. Mocowanie implantów nie wymaga też ingerencji w sąsiadujące zęby, jak dzieje się w przypadku nakładania koron i mostów.

Młody wygląd i piękny uśmiech

Musimy mieć również świadomość, że w miejscu po utracie zęba kość osłabia się i zanika powodując niekorzystne zmiany w kształcie twarzy. Implanty zębów zapobiegają atrofii kości szczęki, a tym samym pozytywnie wpływają na wygląd. Decydując się na zabieg zapewniamy sobie piękny uśmiech, młody wygląd i pewność siebie.

Zdrowie

Uzupełnianie braków w uzębieniu to nie tylko sprawa estetyki. Ubytki zębowe mają również niebagatelny wpływ na możliwość prawidłowego rozdrabniania pokarmów, a tym samym na zdrowie układu trawiennego i całego organizmu. Implanty zębów pozwalają na żucie i gryzienie nawet twardego pożywienia, co sprzyja zachowaniu różnorodnej diety i dobrej kondycji.

Implanty w 1 dzień — gdzie wykonać zabieg

Procedura wstawienia implantów trwa od pół godziny do dwóch godzin i odbywa się podczas jednej wizyty w gabinecie. Podczas zabiegu, protetyk może więc wstawić od jednego do nawet kilku implantów, w zależności od potrzeb pacjenta. Obecnie takie zabiegi dostępne są w wielu ośrodkach na terenie Polski. Osoby zainteresowane wykonaniem implantów w Warszawie mogą skorzystać z usług Wójcik Dental Clinic. Implanty zębów w Wójcik Dental Clinic wykonywane są przez zespół doświadczonych specjalistów, którzy oferują nawigowany zabieg chirurgiczny umieszczania implantów. Ta zaawansowana technika zapewnia precyzyjne osadzenie implantu oraz minimalizuje ryzyko powikłań. Pacjent opuszcza gabinet z tymczasową koroną lub mostem, może więc cieszyć się pięknym uśmiechem bezpośrednio po wykonaniu zabiegu wstawienia implantu.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl