Czym jest oksybrazja i jak przebiega? Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Czy można go łączyć z innymi zabiegami? Na te i inne pytanie znajdą Państwo odpowiedź w poniższym artykule.

 

Oksybrazja – co to takiego?

Oksybrazja nazywana jest inaczej mezoterapią wodno-tlenową. Zabieg oksybrazji polega na mechanicznym usunięciu martwego naskórka przy użyciu soli fizjologicznej oraz tlenu hiperbarycznego. Złuszczanie powierzchownych warstw naskórka przyspiesza proces jego gojenia.

 

Zabieg oksybrazji – jak przebiega?

Przed wykonaniem zabiegu skórę należy dokładnie oczyścić. Oczy powinny być zasłonięte okularami, a okolice uszu zabezpieczone opaską lub płatkami kosmetycznymi. Oksybrazja to zabieg bezdotykowy. Kosmetyczka zbliża aplikator maszyny kosmetycznej do twarzy na odległość ok. 1 cm. Ze skóry usuwane są zanieczyszczenia, a w jej głąb wtłaczany zostaje tlen. Zabieg na twarz trwa od ok. 15 do 20 minut, natomiast na szyję i dekolt ok. 10 minut.

Peeling tlenowo-wodny świetnie przygotowuje cerę do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Poleca się go również łączyć z infuzją tlenową lub sonoforezą. Poza tym pomaga w złagodzeniu i oczyszczeniu skóry po mikrodermabrazji, czy peelingu kawitacyjnym.

 

Oksybrazja – jakie efekty można uzyskać?

Dzięki zastosowaniu zabiegu oksybrazji skóra zyskuje na elastyczności. Jest wyraźnie dotleniona, gładsza w dotyku i odmłodzona. Cienie pod oczami są widocznie zredukowane. Dodatkowo można zauważyć rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu cery. Oksybrazja zwana jest "zabiegiem bankietowym", gdyż nawet jej jednokrotne zastosowanie pozwala na uzyskanie zdecydowanej poprawy wyglądu skóry.

Regularnie stosowany peeling tlenowo-wodny stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe, co skutkuje spłyceniem drobnych zmarszczekPonadto pobudza mikrokrążenie, co przyczynia się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóryPozwala również na pozbycie się zaskórników, zmniejszenie łojotoku oraz trądziku pospolitego.

 

Oksybrazja – dla kogo?

Zabieg oksybrazji polecany jest szczególnie osobom posiadającym cerę wrażliwą, delikatną, naczyniową oraz trądzikową. Będzie również świetnym rozwiązaniem dla skór zniszczonych, przesuszonych, pozbawionych jędrności, czy borykających się z przebarwieniami.

Osoby z cerą tłustą i trądzikową mogą wykonywać zabieg nawet raz w tygodniu. Przy cerze naczyniowej i wrażliwej warto ograniczyć częstotliwość do jednego zabiegu raz na dwa tygodnie.

Peeling tlenowo-wodny działa również jako remedium na cellulit i rozstępy. Skóra na udach, ramionach czy brzuchu jest grubsza i bardziej odporna niż skóra twarzy. Peeling w tych miejscach można zatem wykonywać dwa razy w tygodniu.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu oksybrazji

Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, u których występują następujące problemy:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Epilepsja
  • Cukrzyca
  • Niedawno przeprowadzony zabieg laserowy (wymagany jest co najmniej tydzień przerwy)
  • Rany na skórze
  • Łuszczyca
  • Opryszczka
  • Wszelkie infekcje skórne

Zabieg nie jest odpowiedni również dla kobiet w ciąży oraz karmiących.

 

Profesjonalne maszyny kosmetyczne do oksybrazji

Warto odwiedzać sprawdzone salony, których pracownicy wykorzystują maszyny kosmetyczne najwyższej jakości. Do takowych należą te oferowane przez Sklep Vanilla Rzeszów. Można je zakupić w różnych konfiguracjach, w zależności od potrzeb. Dla przykładu oksybrazja z kompresorem 4w1 + infuzja pozwala na wykonanie zabiegów oksybrazji, infuzji tlenowej, mezoterapii bezigłowej oraz peelingu kawitacyjnego. Profesjonalna obsługa oraz najlepszy sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

 

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl